Zbytečné sparťanské posily. 3 loňské nákupy Tomáše Rosického, které se vůbec nepovedly

Sparta do sezony vstupovala s tím, že se pokusí sesadit suverénní Slavii, nakonec ale byla ráda za druhé místo. Tým z Letné teď bude muset posílit. Lépe, než naposledy.

Sparta před začátkem sezony přivedla několik nových (nebo staronových) hráčů. V základní sestavě se zabydleli Ondřej Čelůstka s Davidem Pavelkou, další ale nedostali šanci, nebo se od nich čekalo víc. O kom je řeč? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 4

Dominik Holec 

Dominik Holec Sparta.jpg

Slovenský brankář Dominik Holec se stal první loňskou posilou Sparty. Pražané jej přivedli už na konci května ze Žiliny a čekalo se, že se Holec porve o post jedničky. Šestadvacetiletý gólman ale nedostal žádnou šanci, v lize neodchytal ani jeden zápas a v zimě odešel na hostování do polského Rakówa, za který hraje i Tomáš Petrášek. V Polsku zase začal chytat pravidelně a týmu pomohl k dobrým výsledkům, na Letné ale další šanci nejspíš nedostane. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Martin Minčev 

Martin Minčev Sparta Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Jeho příchod se zatím jeví jako totální přešlap. Sparta dala za bulharského reprezentanta více než padesát milionů korun, jenže Martin Minčev téměř nehraje. Nestavěl jej trenér Kotal a moc prostoru mu nedává ani kouč Vrba. Dvacetiletý křídelník, který může naskočit i na hrotu sestavy, v lize odehrál jen 197 minut. Co s ním bude dál? 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Ladislav Krejčí 

Ladislav Krejčí st. 21 Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Účastník posledního evropského šampionátu sparťanské prostředí velmi dobře zná. Ladislav Krejčí na Letné hrával do roku 2016, kdy odešel do italské Boloni. Z té se v srpnu vrátil zpátky domů a věřil, že znovu nastartuje svou uvadající kariéru. Jenže to se mu tak úplně nepovedlo, ve dvaceti zápasech dal sice tři góly a přidal čtyři nahrávky, na Letné od něj ale čekali víc. Řada zápasů osmadvacetiletému Krejčímu vůbec nevyšla a pevný flek v sestavě si nezískal. 

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud