Zbylo jich jen šest. Podívejte se, kteří Slováci zasáhli do letošního ročníku NHL

Zbylo jich jen šest. Podívejte se, kteří Slováci zasáhli do letošního ročníku NHL

Zbylo jich jen šest. Podívejte se, kteří Slováci zasáhli do letošního ročníku NHL

Pokud někdo žehrá nad stavem českého hokeje a všímá si skutečnosti, že českých hráčů v zámoří ubývá, tak na Slovensku jsou na tom ještě hůř. Do letošní sezony jich zatím zasáhlo jen šest.

Bez názvu1.JPG

Marián Hossa z Chicaga vynechá celou sezonu a v ohrožení je i jeho kariéra. Do letošního ročníku zatím nezasáhl ani zraněný Marián Gáborík, na svou šanci v Tampě Bay čeká Peter Budaj a nová mladá generace je v nedohlednu. Situace je taková, že se v aktuálním ročníku objevilo v akci jen šest slovenských hokejistů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Marko Daňo (Winnipeg)

Marko Daňo.jpg

Dvaadvacetiletý útočník načal třetí sezonu ve Winnipegu. Během uplynulého ročníku odehrál bývalý forvard Columbusu a Chicaga 38 zápasů a posbíral v nich 11 kanadských bodů za čtyři branky a sedm nahrávek. Letos účastník dvou světových šampionátů odehrál čtyři duely, ale zatím je bez bodu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Jaroslav Halák (New York Islanders)

Jaroslav Halák.jpg

Peter Budaj na svou šanci v sezoně zatím čeká. To Jaroslav Halák se už v akci objevil. Jednička týmu Evropy z uplynulého Světového poháru nastoupila ke čtyřem duelům v týmu New Yorku Islanders, které ho loni odeslalo k 27 zápasům na farmu. Potká ho stejný osud i letos? Inkasoval devět branek a úspěšností zákroků se zatím dostal na 90,72% .

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Zdeno Chára (Boston)

Zdeno Chára.jpg

Slovenská legenda, velikán a kapitán Bostonu. Zdeno Chára, jemuž po sezoně končí sedmiletý kontrakt na 45,5 milionů dolarů, se udržuje ve skvělé kondici i ve čtyřiceti letech. 207 centimetrů vysoký bek načal už jednadvacátou sezonu v zámoří a končit rozhodně nehodlá. Letos má na kontě tři kanadské a pět plusových bodů. Znovu patří k lídrům Bruins.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Christián Jaroš (Ottawa)

Christián Jaroš.jpg

Nováček v soutěži. Jednadvacetiletý obránce prošel draftem 2015, ve kterém na něj ukázala Ottawa. Loni nastupoval za švédskou Luleu a letos si bývalý kapitán slovenských juniorů odbyl premiéru v NHL. Za tým Senators zatím odehrál dva zápasy a k dalším třem duelům nastoupil za tým Belleville Senators v AHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Richard Pánik (Chicago)

Richard Pánik Chicago.jpg

Šestadvacetiletý forvard debutoval v NHL v sezoně 2012/13. Po dvou letech strávených v Tampě Bay zamířil do Toronta a od roku 2015 patří Chicagu. Loni odehrál velmi dobrou sezonu a v 82 zápasech posbíral 43 kanadských bodů. V ráži je i letos a v dosavadních šesti startech dal tři branky a přidal stejný počet asistencí. Pokud někdo dělá slovenským fanouškům radost, pak je to právě šestadvacetiletý Pánik.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Tomáš Tatar (Detroit)

Tomáš Tatar.jpg

39, 56, 45 a 46 – tak vypadaly bodové příděly Tomáše Tatara v uplynulých sezonách. V létě se sice spekulovalo o jeho možném odchodu z Detroitu, šestadvacetiletý forvard ale zůstal v organizaci Red Wings a znovu dostává hodně prostoru. Na kontě má však pouhé dva body za asistence.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud