Christián Herc (Slovensko) – 600 tis. eur . Naposledy působil v Dunajské Stredě, Plzeň jej ale přivedla na dvouleté hostování z anglického Wolverhamptonu, kterému patří. Dvacetiletý slovenský záložník a mládežnický reprezentant však na svou první ligovou šanci čeká. Foto: Profimedia.cz
 Jean-David Beauguel (Francie) – 1,25 mil. eur.  Když se Plzni před rokem zranil Michael Krmenčík, tak za něj vedení klubu ihned začalo hledat náhradu. Na západ Čech nakonec přišel Jean-David Beauguel ze Zlína, který dal na jaře šest branek a přidal tři nahrávky. Jenže Krmenčík už je fit a více prostoru dostává i Tomáš Chorý. Francouzský forvard tak letos zasáhl do jediného zápasu. Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia
 Joel Kayamba (Kongo) – 1,25 mil. eur.  Sedmadvacetiletý ofenzivně laděný záložník z Konga přišel do Plzně v průběhu minulé sezony z Opavy. V dresu Viktorky si připsal 14 startů, tři asistence a pozici v základní sestavě držel i v aktuálním ročníku. Jenže právě v srpnovém duelu s Opavou si přivodil svalové zranění a na několik týdnů je mimo hru. Foto: Petr Eret / MAFRA / Profimedia
 Roman Procházka (Slovensko) – 1,75 mil. eur.  Nejdražším cizincem na plzeňské soupisce je Roman Procházka. Třicetiletý slovenský záložník přišel na západ Čech před rokem a v premiérovém ročníku v české lize odehrál 23 zápasů, v nichž dal šest branek a přidal jednu nahrávku. Skóroval i v Lize mistrů na půdě CSKA Moskva, letos si ale zatím připsal jen jeden nepovedený start v utkání se Slováckem, které na půdě Viktorky vyhrálo 2:0. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Zbylo jich jen pět. Podívejte se, kolik aktuálně stojí cizinci na plzeňské soupisce

Kádr plzeňské Viktorky v minulých dnech a týdnech prošel výraznou obměnou. Opustilo ho i několik cizinců.

Početná slovenská kolonie? To už v Plzni neplatí. Po uplynulé sezoně ukončil kariéru Marek Bakoš, Erik Pačinda se neprosadil a Patrik Hrošovský zamířil do Genku. Na hostování do Českých Budějovic navíc zamířil Ubong Ekpai z Nigérie a aktuálně tak v kabině Viktorky působí jen pět cizinců. Jejich jména a tržní hodnoty podle portálu transfermarkt.de najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Matúš Kozáčik (Slovensko) – 500 tis. eur

Matúš Kozáčik Ladislav Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

Řadu let byl plzeňskou brankářskou jedničkou. O toto místo ale pětatřicetiletý slovenský gólman přišel a v aktuálním ročníku neodchytal ani jednu ligovou minutu. Přednost dostává Aleš Hruška.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Christián Herc (Slovensko) – 600 tis. eur

Christian Herc.jpg

Naposledy působil v Dunajské Stredě, Plzeň jej ale přivedla na dvouleté hostování z anglického Wolverhamptonu, kterému patří. Dvacetiletý slovenský záložník a mládežnický reprezentant však na svou první ligovou šanci čeká.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jean-David Beauguel (Francie) – 1,25 mil. eur

Jean D. Beauguel Plzeň 2 Ladislav Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

Když se Plzni před rokem zranil Michael Krmenčík, tak za něj vedení klubu ihned začalo hledat náhradu. Na západ Čech nakonec přišel Jean-David Beauguel ze Zlína, který dal na jaře šest branek a přidal tři nahrávky. Jenže Krmenčík už je fit a více prostoru dostává i Tomáš Chorý. Francouzský forvard tak letos zasáhl do jediného zápasu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Joel Kayamba (Kongo) – 1,25 mil. eur

Joel Kayamba 2019 Petr Eret  MAFRA  Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý ofenzivně laděný záložník z Konga přišel do Plzně v průběhu minulé sezony z Opavy. V dresu Viktorky si připsal 14 startů, tři asistence a pozici v základní sestavě držel i v aktuálním ročníku. Jenže právě v srpnovém duelu s Opavou si přivodil svalové zranění a na několik týdnů je mimo hru.

Foto: Petr Eret / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Roman Procházka (Slovensko) – 1,75 mil. eur

Roman Procházka CSKA.jpg

Nejdražším cizincem na plzeňské soupisce je Roman Procházka. Třicetiletý slovenský záložník přišel na západ Čech před rokem a v premiérovém ročníku v české lize odehrál 23 zápasů, v nichž dal šest branek a přidal jednu nahrávku. Skóroval i v Lize mistrů na půdě CSKA Moskva, letos si ale zatím připsal jen jeden nepovedený start v utkání se Slováckem, které na půdě Viktorky vyhrálo 2:0.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud