Zbylo jich jen pár. 3 hráči, kteří se Spartou vybojovali poslední titul a dosud zůstali na Letné

Na poslední titul pražské Sparty pomalu usedá prach. Letenští ho vybojovali v sezoně 2013/14 a od té doby čekají na další. Z hráčů, kteří pamatují poslední úspěch, už v klubu téměř nikdo není.

Sparta je dvanáctinásobným mistrem samostatné české ligy. Na Letné jsou však v současnosti jen tři hráči, kteří vybojovali zatím poslední ligový primát před osmi lety. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. Do výběru zařazujeme i borce, který sice nefiguruje v A týmu, je ale stále hráčem Sparty.

Pokračování 2 / 4

Ladislav Krejčí

Ladislav Krejčí.jpg

Člen stříbrné devatenáctky z roku 2011, který byl na stáži v nizozemském Eindhovenu, už jako mladý debutoval v letenském týmu a rychle se stal oporou základní sestavy. Ladislava Krejčího dlouhodobě sledovaly zahraniční kluby. Dříve to bylo právě PSV nebo Zenit Petrohrad, spekulovalo se o zájmu Newcastlu United či Mönchengladbachu, dokonce se objevily zprávy o jeho možném odchodu do Interu Milán.

Postupem času se stal Krejčí nejhodnotnějším hráčem české ligy a všeobecně se očekávalo, že ho Sparta prodá do zahraničí za částku okolo sta milionů korun. Nakonec odešel v létě roku 2016 za necelé čtyři miliony eur do italské Bologne. Na Apeninském poloostrově se mu zpočátku dařilo, ale pak přišel o místo v sestavě a s jeho kariérou to nevypadalo nijak vesele.

V srpnu 2020 se po čtyřech letech vrátil zpět na Letnou, kde v sezoně 2013/14 pomohl mužstvu osmi brankami a pěti asistencemi k dosud poslednímu mistrovskému titulu. Do někdejší formy už se ale vrátit nedokázal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Lukáš Juliš

Lukáš Juliš.jpg

Útočník Lukáš Juliš debutoval v prvním týmu Sparty v sezoně 2013/14. Odehrál pět utkání, dal jednu branku a zasloužil se o zisk mistrovského titulu. O své místo v kádru ale musel stále tvrdě bojovat, trápily ho taky zdravotní problémy a z Letné dvakrát odešel na hostování. Předloni na jaře působil v Olomouci, kde nabral parádní formu a tu si přenesl po návratu i do Prahy. Naneštěstí pro Spartu však kvůli zdravotním problémům odehrál v minulém ročníku jen tři ligová utkání. V klubu má smlouvu do konce nadcházející sezony.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Lukáš Vácha

Vácha.jpg

Když vybojovala Sparta v roce 2014 zatím poslední mistrovský titul, byl Lukáš Vácha jedním z klíčových hráčů týmu. Odehrál 28 zápasů a dal dva góly.

Od následujícího ročníku však ale začala jeho role v mužstvu slábnout a v sezoně 2017/18 musel dokonce na hostování do Liberce. Ani po návratu do Prahy si ale místo v kádru nevybojoval. Poslední zápas v dresu A týmu Sparty odehrál v prosinci roku 2018 a pak už jen figuroval v rezervním celku, kde zřejmě stráví i nadcházející sezonu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud