Martin Berkovec Dosavadní brankářskou jedničkou Zbrojovky je Martin Šustr, to by se však mohlo změnit. Do Brna totiž přišel Martin Berkovec, jenž dorazil coby čerstvý vítěz litevské ligy. Jednatřicetiletý gólman několik let působil ve Slavii, ale také pomáhal zachraňovat Bohemians a Karvinou. Teď se o to pokusí v Brně. Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
 Pavel Dreksa Dříve hrával za Olomouc či Baník. Několik let v působil taky v Karviné a nyní je v Brně. Jednatřicetiletý stoper Pavel Dreksa je lídrem jak na hřišti, tak i v kabině. Vždy je hodně slyšet a ostatní spoluhráče dokáže vyhecovat. Takové hráče teď Zbrojovka potřebuje jako sůl. Foto: Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia
 Luděk Pernica V Brně nastartoval ligovou kariéru. Poté několik let působil v Jablonci a v roce 2018 přestoupil do Plzně. Za Viktorku ale v letošním ročníku odehrál jen čtyři zápasy, a tak v zimě zamířil na hostování do Brna. Svou obnovenou premiéru v dresu Zbrojovky třicetiletý stoper ozdobil gólem do sítě Mladé Boleslavi. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Jan Moravec Jeho zkušenosti se teď budou hodit jako sůl. Třiatřicetiletý obránce několik let působil v Bohemians, pak byl i v Karviné, odkud v létě přišel do Brna. Letos zasáhl do deseti zápasů, pokud je fit, tak má místo v základní sestavě. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Zbrojovka věří zkušeným. 5 ostřílených borců, kteří se pokusí dovést Brno k záchraně

Zatímco Pardubice patří k největším překvapením Fortuna ligy, tak další nováček z Brna se trápí. Zbrojovka válčí o přežití a je nebezpečně namočená v sestupových vodách.

Luděk Pernica Vaněk Anna Vavríková MAFRA Profimedia.jpg

Zbrojovce se po návratu mezi elitu nedaří. Brno se plácá ve spodních patrech tabulky a zřejmě až do konce sezony bude válčit o záchranu. I proto na jihu Moravy vsadili na několik zkušených hráčů, kteří by se měli pokusit záchranu vybojovat. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Foto: Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Martin Berkovec

Martin Berkovec Karviná Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Dosavadní brankářskou jedničkou Zbrojovky je Martin Šustr, to by se však mohlo změnit. Do Brna totiž přišel Martin Berkovec, jenž dorazil coby čerstvý vítěz litevské ligy. Jednatřicetiletý gólman několik let působil ve Slavii, ale také pomáhal zachraňovat Bohemians a Karvinou. Teď se o to pokusí v Brně.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Pavel Dreksa

Pavel Dreksa Brno Anna Vavríková MAFRA Profimedia.jpg

Dříve hrával za Olomouc či Baník. Několik let v působil taky v Karviné a nyní je v Brně. Jednatřicetiletý stoper Pavel Dreksa je lídrem jak na hřišti, tak i v kabině. Vždy je hodně slyšet a ostatní spoluhráče dokáže vyhecovat. Takové hráče teď Zbrojovka potřebuje jako sůl.

Foto: Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Luděk Pernica

Luděk Pernica Plzeň Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

V Brně nastartoval ligovou kariéru. Poté několik let působil v Jablonci a v roce 2018 přestoupil do Plzně. Za Viktorku ale v letošním ročníku odehrál jen čtyři zápasy, a tak v zimě zamířil na hostování do Brna. Svou obnovenou premiéru v dresu Zbrojovky třicetiletý stoper ozdobil gólem do sítě Mladé Boleslavi.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Jan Moravec

Jan Moravec Brno Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Jeho zkušenosti se teď budou hodit jako sůl. Třiatřicetiletý obránce několik let působil v Bohemians, pak byl i v Karviné, odkud v létě přišel do Brna. Letos zasáhl do deseti zápasů, pokud je fit, tak má místo v základní sestavě.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Ondřej Vaněk

Ondřej Vaněk Brno Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Třicetiletý záložník má na kontě několik startů v reprezentaci, hrál taky za Plzeň nebo Jablonec. Působil i v Turecku a Rusku a před rokem a půl přišel do Zbrojovky, se kterou vybojoval postup do Fortuna ligy. V té letos odehrál dvanáct zápasů, dal gól a přidal dvě nahrávky. Ofenzivní hra brněnského týmu na něm stojí.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud