Pavel Dreksa - Třicetiletý stoper přišel do Brna v zimě z Karviné. Předtím nastupoval také za Baník, Olomouc, ale i Baku v dalekém Ázerbájdžánu. Ve Zbrojovce se stal ihned jedním z lídrů, na jaře naskočil do 14 zápasů a k postupu pomohl i dvěma góly. Foto: Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia
 Pavel Eismann - Bývalý hráč Liberce, Příbrami či Střížkova přišel v roce 2013 do Karviné, kde působil dlouhých pět let. Ve slezském klubu byl lídrem a kapitánem, před dvěma lety ale odešel do Brna. I ve Zbrojovce navlékl kapitánskou pásku a letos tým dovedl k postupu mezi elitu. Tam už se ale neukáže – pětatřicetiletý Pavel Eismann totiž ukončil kariéru. Foto: PATRIK UHLÍŘ / MAFRA / Profimedia
 Lukáš Magera - Pod postup Zbrojovky se podepsal taky Lukáš Magera. Sedmatřicetiletý útočník, který hrával ligu i za Baník a Mladou Boleslav, přišel do Brna v létě roku 2018. Ještě na podzim naskočil do 13 zápasů a dal v nich tři góly, v zimě se s ním ale v moravském klubu rozloučili a Magera odešel do Záp. Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia
 Peter Štěpanovský - Stejně jako Dreksa nebo Eismann hrával ligu za Karvinou. V roce 2018 slovenský záložník zamířil do Brna a s tím teď slaví návrat na prvoligovou mapu. Dvaatřicetiletý Peter Štěpanovský letos zasáhl do 21 zápasů a dal v nich čtyři góly. Foto: PATRIK UHLÍŘ / MAFRA / Profimedia
6
Fotogalerie

Zbrojovka je zpátky mezi elitou. 5 zkušených hráčů, kteří Brno vrátili do Fortuna ligy

Fotbalová Fortuna liga v příští sezoně přivítá brněnskou Zbrojovku, která míří mezi elitu i díky zrušené baráži. Postup přitom pomohlo vykopat i několik známých jmen.

Pavel Eismann Magera PATRIK UHLÍŘ MAFRA Profimedia.jpg

Zbrojovka patřila k favoritům Fortuna národní ligy, nakonec ale skončila druhá za Pardubicemi. Následně však byla zrušena baráž a Brno tak míří mezi ligovou elitu. Jména pěti zkušených a dobře známých hráčů, kteří se pod brněnský postup podepsali, najdete v následujících kapitolách.

Foto: PATRIK UHLÍŘ / MAFRA / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Pavel Dreksa

Pavel Dreksa Brno Anna Vavríková MAFRA Profimedia.jpg

Třicetiletý stoper přišel do Brna v zimě z Karviné. Předtím nastupoval také za Baník, Olomouc, ale i Baku v dalekém Ázerbájdžánu. Ve Zbrojovce se stal ihned jedním z lídrů, na jaře naskočil do 14 zápasů a k postupu pomohl i dvěma góly.

Foto: Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Pavel Eismann

Pavel Eismann Brno PATRIK UHLÍŘ MAFRA Profimedia.jpg

Bývalý hráč Liberce, Příbrami či Střížkova přišel v roce 2013 do Karviné, kde působil dlouhých pět let. Ve slezském klubu byl lídrem a kapitánem, před dvěma lety ale odešel do Brna. I ve Zbrojovce navlékl kapitánskou pásku a letos tým dovedl k postupu mezi elitu. Tam už se ale neukáže – pětatřicetiletý Pavel Eismann totiž ukončil kariéru.

Foto: PATRIK UHLÍŘ / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Lukáš Magera

Lukáš Magera 'Stanislav Heloňa MAFRA Profimedia.jpg

Pod postup Zbrojovky se podepsal taky Lukáš Magera. Sedmatřicetiletý útočník, který hrával ligu i za Baník a Mladou Boleslav, přišel do Brna v létě roku 2018. Ještě na podzim naskočil do 13 zápasů a dal v nich tři góly, v zimě se s ním ale v moravském klubu rozloučili a Magera odešel do Záp.

Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Peter Štěpanovský

Peter Štěpanovský Brno PATRIK UHLÍŘ MAFRA Profimedia.jpg

Stejně jako Dreksa nebo Eismann hrával ligu za Karvinou. V roce 2018 slovenský záložník zamířil do Brna a s tím teď slaví návrat na prvoligovou mapu. Dvaatřicetiletý Peter Štěpanovský letos zasáhl do 21 zápasů a dal v nich čtyři góly.

Foto: PATRIK UHLÍŘ / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Ondřej Vaněk

Ondřej Vaněk Brno 2 Anna Vavríková MAFRA Profimedia.jpg

Svého času patřil mezi nejlepší ligové záložníky. Ondřeje Vaňka, který prošel Slavií či Jabloncem, v roce 2014 přivedla Plzeň a sám hráč nakoukl i do reprezentace. Hrál taky v Rusku a loni v září přišel do Brna, kterému pomohl vykopat postup. Třicetiletý Vaněk k němu dopomohl čtyřmi góly.

Foto: Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud