Jakub Řezníček  Třiatřicetiletý útočník má hodně bohatý životopis. Hrával za Plzeň či Spartu a ještě loni byl hráčem Teplic. Ligovou scénu ale v létě opustil a poprvé v kariéře zamířil do druhé ligy. Jakub Řezníček odešel do Zbrojovky, jejíž dres už dříve oblékal, a jak se rychle ukázalo, byl to správný krok. Řezníček má na kontě už 16 branek a je nejlepším střelcem soutěže.
 Jakub Přichystal  Loni dal v lize čtyři branky a patřil k nejlepším hráčům Zbrojovky. Ovšem zatímco hráči jako Fila nebo Pachlopník odešli jinam, Jakub Přichytal v Brně zůstal i po sestupu. Šestadvacetiletý útočník dal v tomto ročníku už jedenáct branek a znovu patřil k oporám Zbrojovky. 
 Michal Ševčík  Zbrojovka už zvládla vychovat řadu talentovaných fotbalistů - a Michal Ševčík je dalším z nich. Teprve devatenáctiletý záložník letos zasáhl do všech 26 zápasů a dal v nich čtyři góly. Loni odehrál svých prvních pětadvacet ligových minut, pokud však v Brně zůstane, tak v dalším ročníku dostane výrazně větší prostor. 
 Jan Hladík  Další z důležitých ofenzivních postav brněnského celku. Jan Hladík přišel do Zbrojovky v zimě roku 2020 z Líšně a už loni odehrál dobrou sezonu, během níž nastřílel šest ligových branek. Letos přidal další tři zásahy ve druhé lize a společně se Ševčíkem je jediným hráčem brněnského týmu, který dosud nechyběl na hřišti ani v jednom utkání.
5
Fotogalerie

Zbrojovka je zpátky mezi elitou. 5 hráčů, kteří Brno dovedli do Fortuna ligy

Zbrojovka slaví! Hráči Brna si už s předstihem zajistili vítězství ve Fortuna národní lize a příští rok si zahrají zase mezi elitou.

Zbrojovka drtí konkurenci a míří zpátky do Fortuna ligy. Do konce soutěže sice zbývá ještě pár kol, Brno už má ale takový náskok, že ho o postup nikdo nemůže připravit. Jména pěti hráčů, kteří mají na tomto úspěchu nejvyšší zásluhy, najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Martin Berkovec 

berkovec.jpg

Bez kvalitního gólmana se na postup nedá pomýšlet. Zbrojovka však měla mezi třemi tyčemi velkou oporu v podobě zkušeného Martina Berkovce, který ve dvaadvaceti duelech vychytal devět čistých kont. Třiatřicetiletý brankář, který prošel také týmy Slavie, Bohemians nebo Karviné, je pro svůj tým velkou oporou. 

Foto: YouTube.com

Pokračování 3 / 6

Jakub Řezníček 

profimedia-0680887463.jpg

Třiatřicetiletý útočník má hodně bohatý životopis. Hrával za Plzeň či Spartu a ještě loni byl hráčem Teplic. Ligovou scénu ale v létě opustil a poprvé v kariéře zamířil do druhé ligy. Jakub Řezníček odešel do Zbrojovky, jejíž dres už dříve oblékal, a jak se rychle ukázalo, byl to správný krok. Řezníček má na kontě už 16 branek a je nejlepším střelcem soutěže. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jakub Přichystal 

prichystal.jpg

Loni dal v lize čtyři branky a patřil k nejlepším hráčům Zbrojovky. Ovšem zatímco hráči jako Fila nebo Pachlopník odešli jinam, Jakub Přichytal v Brně zůstal i po sestupu. Šestadvacetiletý útočník dal v tomto ročníku už jedenáct branek a znovu patřil k oporám Zbrojovky. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Michal Ševčík 

Sevcik.jpg

Zbrojovka už zvládla vychovat řadu talentovaných fotbalistů - a Michal Ševčík je dalším z nich. Teprve devatenáctiletý záložník letos zasáhl do všech 26 zápasů a dal v nich čtyři góly. Loni odehrál svých prvních pětadvacet ligových minut, pokud však v Brně zůstane, tak v dalším ročníku dostane výrazně větší prostor. 

Foto: YouTube.com

Pokračování 6 / 6

Jan Hladík 

GetFile - 2022-04-29T100834.876.jpg

Další z důležitých ofenzivních postav brněnského celku. Jan Hladík přišel do Zbrojovky v zimě roku 2020 z Líšně a už loni odehrál dobrou sezonu, během níž nastřílel šest ligových branek. Letos přidal další tři zásahy ve druhé lize a společně se Ševčíkem je jediným hráčem brněnského týmu, který dosud nechyběl na hřišti ani v jednom utkání.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud