Zbaví se veterána? 3 hráči, za které Montreal může vyměnit Plekance

Tomáš Plekanec = Montreal. Tato rovnice platí dlouhých 13 let. Jenže každý příběh má svůj konec a do závěrečné kapitoly se možná blíží i spojení českého veterána s kanadským celkem.

Untitled 1.jpg

Plekanec má v Montrealu smlouvu ještě na příští sezonu. Jenže ze zámoří se ozývají spekulace o jeho možném odchodu. Českému útočníkovi se příliš nedaří, letos nepatří k tahounům a Canadiens prý uvažují o jeho trejdu. Jména tří hráčů, za něž by mohl být podle různých zdrojů vyměněn, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Patrik Berglund (St. Louis)

Patrik Berglund.jpg

Osmadvacetiletý švédský centr vyznává podobný styl hokeje jako Plekanec. Je dobrý na vhazování, plní si hodně defenzivních povinností a na rozdíl od českého útočníka předvádí výrazně silovější pojetí hry.

Letos hraje už devátou sezonu v St. Louis, jenže v létě mu končí smlouva a poprvé v kariéře by mohl změnit dres. Pro autora letošních sedmi branek a stejného počtu asistencí by se místo v Montrealu určitě našlo, stejně jako pro Plekance v St. Louis.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jordan Eberle (Edmonton)

Jordan Eberle.jpg

Edmonton přišel v létě o Tylera Halla a teď by se mohl zbavit dalšího hráče, který v klubu strávil podstatnou část kariéry. Šestadvacetiletý Jordan Eberle je v organizaci už sedmou sezonu, v aktuálním ročníku dal osm branek a přidal 18 asistencí, zatím to ale vypadá na jeho nejhorší sezonu v NHL.

Stále v něm však dřímá obrovský potenciál a možná by mu pomohla změna prostředí. Montreal by pro něj mohl být ideální volbou. Plekanec by naopak přinesl do mladého a ambiciózního týmu potřebnou zkušenost a defenzivní schopnosti, kterými by jistil McDavida a spol.

Tím, že českému útočníkovi končí příští rok smlouva, by se navíc vytvořily lepší podmínky pro aktuálního lídra kanadského bodování. Všichni totiž ví, že Connor McDavid je budoucností Oilers.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Mike Fisher (Nashville)

Mike Fisher.jpg

Montreal provedl před sezonou s Nashvillem jendu z největších výměn posledních let. Do amerického klubu poslal P.K. Subbana, zatímco Canadiens za něj získali Sheu Webera. Kanadské organizaci se tento krok povedl a je možné, že s Predators bude obchdovat znovu.

Nashville údajně shání nového centra a prý se zaměřili právě na Plekance. Opačnou stranou by mohl putovat kapitán Mike Fisher, jenž je v týmu už od ročníku 2010/11. V červnu mu bude už 37 let, stále je ale produktivní a Montrealu by se mohl hodit. Po sezoně mu navíc končí smlouva a Nashville by o něj mohl přijít bez náhrady.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud