Zbaví se jich Slavia? 5 talentovaných mladíků, pro které už v Edenu není místo

Zbaví se jich Slavia? 5 talentovaných mladíků, pro které už v Edenu není místo

Zbaví se jich Slavia? 5 talentovaných mladíků, pro které už v Edenu není místo

Není to tak dávno, co Slavia lákala levné a průměrné ligové hráče. Často je brala zadarmo. Ta doba je ale pryč. „Sešívaní“ disponují ohromnou silou, táhne je čínský kapitál, a aktuálně jsou nejsilnějším hráčem na přestupovém trhu. Pro několik hráčů proto není v Edenu místo.

Na koho si ukážou, toho mají. Slavia se nachází ve skvělé pozici a může přivést prakticky kohokoliv. Do Edenu už chodí „hotoví“ hráči, což komplikuje situaci talentovaným mladíkům, kteří v současné době hostují v jiných ligových klubech. Přestože nastupují pravidelně, v pražské kabině pro ně už nemusí být místo. Jména pěti hráčů, kterých se to týká, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Josef Bazal (Příbram)

Josef Bazal Ivanschitz Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Slávistická záložní řada? Ta je v současné době nabitá k prasknutí. Reprezentant vedle reprezentanta. Josef Bazal proto začal sezonu na hostování v Jablonci, na severu Čech ale příliš nenastupoval, a v zimě odešel do Příbrami. Třiadvacetiletý záložník začal konečně pravidelně hrát, do Slavie, za níž odehrál pět zápasů, se ale zřejmě už nevrátí. Čeká ho další hostování nebo přestup jinam?

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Libor Holík (Karviná)

Libor Holík.jpg

Odchovanec Slovácka, který přišel do Slavie v roce 2015, se v úvodu sezony postaral o senzaci. Předčil zkušenější kolegy a vybojoval si místo v základní sestavě. Po porážce v Tallinnu se v ní ale už neobjevil a ještě na začátku podzimu odešel na hostování do Karviné. Na východě republiky se osmnáctiletému krajnímu bekovi dařilo, na začátku jara ale vypadl ze sestavy. Na návrat do Edenu to v současné době nevypadá.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Zdeněk Linhart (Příbram)

Zdeněk Linhart.jpg

Třiadvacetiletý Zdeněk Linhart okusil nejvyšší soutěž už jako sedmnáctiletý v dresu mateřských Českých Budějovic. Talentovaného střelce loni v zimě koupila Slavia, ihned ho ale poslala na hostování do Táborska.

Od ledna hostuje v Příbrami a v uplynulém kole proti Karviné vstřelil premiérový gól v týmu. Pro Slavii byl sázkou na budoucnost, zdá se ale, že přes Škodu, Mešanoviče a spol. cesta do sestavy nevede.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Jan Mikula (Liberec)

Jan Mikula.jpg

Pětadvacetiletý obránce byl ještě na podzim členem slávistického kádru, čtyřikrát dokonce nastoupil v základní sestavě, zimní posilování kádru ale neustál a odešel do Liberce. Slovan ho získal na hostování s opcí, a jelikož se Jan Mikula stal pevným článkem zahajovací jedenáctky, dá se čekat, že pod Ještědem už zůstane. V posledních dvou kolech dokonce skóroval, v Liberci jsou s ním spokojení.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 6

Tomáš Souček (Liberec)

Tomáš Souček.jpg

Tomáš Souček se o místo v Edenu ještě určitě porve. Ještě loni patřil k nejlepším hráčům týmu, na podzim začínal v základní sestavě a dokonce debutoval v reprezentaci. Postupně ale začal přicházet o místo v týmu a v zimě odešel na hostování do Liberce.

Pod Ještědem nastupuje pravidelně a potvrzuje vizitku nesmírně talentovaného záložníka. V Edenu musí zvážit, jaké s ním (ne)mají další plány, stále je mu teprve 22 let.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud