Zázrak z Hané. 5 hráčů, díky kterým Olomouc drží krok s ligovou elitou

HET liga začíná nabírat očekávaný vývoj. Do čela se dostává trio Plzeň, Slavia a Sparta, mezi které se však nečekaně vklínil ligový nováček z Olomouce. Hanáci jsou zatím nejpříjemnějším ligovým překvapením.

Sigma má 11 bodů, stejně jako čtvrtá Sparta, před níž je v tabulce díky lepšímu skóre. Olomouc sice prohrála v Plzni, dokázala ale porazit Mladou Boleslav, Liberec a v sobotu obrala o body i Slavii. Kdo stojí za překvapivým tažením nováčka? Jména pěti olomouckých lídrů najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Miloš Buchta

Miloš Buchta.jpg

Jeho jméno bude slávistické střelce strašit ještě hodně dlouho. Sedmatřicetiletý Miloš Buchta předvedl v sobotu jeden z nejlepších výkonů v kariéře, vytáhl několik životních zákroků a hostující střelce přiváděl k šílenství. V dosavadních šesti zápasech dostal jen čtyři góly a statisticky patří mezi nejlepší gólmany soutěže. Hráči Sigmy se na něj mohou spolehnout.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Michal Vepřek

Michal Vepřek Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Není to tak dávno, co byl téměř na odpis. Žádný progres se od něj už nečekal. Jenže dvaatřicetiletý Michal Vepřek v úvodu sezony září. Zkušený obránce, jenž za Olomouc odehrál téměř 150 ligových zápasů, letos nechyběl na hřišti ani jednu minutu. Patří ke klíčovým personám týmu, proti Slavii měl prsty ve vyrovnávací brance.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Šimon Falta

Šimon Falta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jeho jméno se už několikrát objevilo na seznamu potencionálních reprezentačních kandidátů. Pokud Karel Jarolím sleduje jeho výkony, pak ho možná brzy vyzkouší. Čtyřiadvacetiletý Šimon Falta, jenž v lize debutoval v sezoně 2012/13, táhne Sigmu a aktuálně patří k nejlepším záložníkům soutěže. V prvním kole dal dvě branky Mladé Boleslavi, do statistik si připsal ještě jednu nahrávku, sestava Sigmy bez něj nemůže fungovat.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

David Houska

David Houska Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Další z klíčových záložníků hanáckého týmu. Čtyřiadvacetiletý David Houska letos nechyběl na hřišti ani minutu, na kontě má gól do sítě Brna a nahrávku z utkání proti Liberci. K oporám týmu patřil už během posledního účinkování v lize, Olomouci zůstal věrný i po sestupu a i letos se na něj kouč Jílek hodně spoléhá.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Tomáš Chorý

Tomáš Chorý.jpg

V červnu se úspěšně prezentoval na Euru jednadvacítek, v létě se spekulovalo o jeho odchodu do Slavie, Tomáš Chorý ale zůstal v Sigmě a má pevné místo na hrotu olomoucké sestavy.

Dvaadvacetiletý útočník se sice trefil zatím jen jednou, skóroval v duelu s Libercem, jeho přínos pro tým je ale klíčový. Jakmile v duelu se Slavií odešel ze hřiště, bylo to znát. Podstupuje souboje, získává balony, rozděluje je spoluhráčům. Jakmile přidá i další branky, stane se z něj jeden z nejobávaněji útočníků ligy.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud