Jaroslav Drobný - Před sezonou byl brankářskou jedničkou Dynama Jindřich Staněk, jenže aktuálně je velkou oporou mezi třemi tyčemi Jaroslav Drobný, který do Českých Budějovic přišel v průběhu sezony z Brém. Bývalý reprezentační gólman, kterému je už 40 let, zatím zasáhl do sedmi zápasů, vychytal šest výher, dostal jen pět branek a vychytal čtyři čistá konta. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Tomáš Sivok - Další ze zkušených lídrů Dynama. Šestatřicetiletý stoper, který hrál českou ligu naposledy v sezoně 2007/08 ve Spartě, letos odehrál deset zápasů za Dynamo a má lví podíl na jízdě jihočeského týmu. Bývalý reprezentační kapitán od svého nástupu na hřiště nevynechal ani minutu a v zápase se Slováckem vstřelil i první gól od svého návratu domů. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Lukáš Havel - Třiadvacetiletý bek má, zdá se, nakročeno k zajímavé kariéře. Lukáš Havel, který letos hraje prví ligovou sezonu, nechyběl na hřišti ani v jednom zápase a nevynechal během nich ani jednu minutu. Do statistik se navíc zapsal pěti brankami a tři z nich dal v posledních pěti kolech. Co na to řeknou přední elitní ligové kluby? Foto: Petr Lundák / MAFRA / Profimedia
 Ivan Schranz - Slovenský forvard je nejlepším střelcem týmu. Ivan Schranz, jenž v minulých dvou sezonách hrál za Duklu, má letos na kontě už šest branek, ke kterým navíc přidal tři nahrávky. Šestadvacetiletý kanonýr je útočnou jedničkou Dynama. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Zázrak s názvem Dynamo. 5 hráčů, díky kterým České Budějovice bojují o poháry

Do letošního ročníku Fortuna ligy vstoupili jako nováček a zdálo se, že jejich jedinou starostí bude, jak ligu zachránit. Jenže České Budějovice jsou krátce před koncem podzimu na senzačním sedmém místě.

Tomáš Sivok ČB 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Dynamo bylo před začátkem sezony považováno za jednoho z outsiderů Fortuna ligy. Jenže po devatenácti odehraných kolech jsou České Budějovice sedmé, jen dva body za třetí Spartou a pět bodů za druhou Plzní. Svěřenci trenéra Davida Horejše prohráli naposledy na koni září a jsou nejpříjemnějším překvapením celé ligy. Jména pěti klíčových hráčů Dynama najdete v následujících kapitolách.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Jaroslav Drobný

Jaroslav Drobný ČB Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Před sezonou byl brankářskou jedničkou Dynama Jindřich Staněk, jenže aktuálně je velkou oporou mezi třemi tyčemi Jaroslav Drobný, který do Českých Budějovic přišel v průběhu sezony z Brém. Bývalý reprezentační gólman, kterému je už 40 let, zatím zasáhl do sedmi zápasů, vychytal šest výher, dostal jen pět branek a vychytal čtyři čistá konta.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Tomáš Sivok

Tomáš Sivok ČB Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Další ze zkušených lídrů Dynama. Šestatřicetiletý stoper, který hrál českou ligu naposledy v sezoně 2007/08 ve Spartě, letos odehrál deset zápasů za Dynamo a má lví podíl na jízdě jihočeského týmu. Bývalý reprezentační kapitán od svého nástupu na hřiště nevynechal ani minutu a v zápase se Slováckem vstřelil i první gól od svého návratu domů.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Lukáš Havel

Lukáš Havel ČB Petr Lundák MAFRA Profimedia.jpg

Třiadvacetiletý bek má, zdá se, nakročeno k zajímavé kariéře. Lukáš Havel, který letos hraje prví ligovou sezonu, nechyběl na hřišti ani v jednom zápase a nevynechal během nich ani jednu minutu. Do statistik se navíc zapsal pěti brankami a tři z nich dal v posledních pěti kolech. Co na to řeknou přední elitní ligové kluby?

Foto: Petr Lundák / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Ivan Schranz

Ivan Schranz Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Slovenský forvard je nejlepším střelcem týmu. Ivan Schranz, jenž v minulých dvou sezonách hrál za Duklu, má letos na kontě už šest branek, ke kterým navíc přidal tři nahrávky. Šestadvacetiletý kanonýr je útočnou jedničkou Dynama.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Patrik Brandner

PAtrik Brandner Ondřej Bičiště MAFRA Profimedia.jpg

Pět branek má na kontě David Ledecký, ale také Patrik Brandner, který navrch přidal ještě dvě nahrávky. Pětadvacetiletý záložník dříve hrával za Příbram a Duklu, letošní sezona je ale v jeho podání suverénně nejlepší. Trefil se mimo jiné u výher v Olomouci a Teplicích.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud