14. Li Na (tenis) - výdělek v roce 2015: 14 milionů dolarů

14. Li Na (tenis) - výdělek v roce 2015: 14 milionů dolarů

13. Pelé (fotbal) - výdělek v roce 2015: 14 milionů dolarů
12. Greg Norman (golf) - výdělek v roce 2015: 15 milionů dolarů
11. Michael Strahan (americký fotbal) - výdělek v roce 2015: 17 milionů dolarů
10. Ervin „Magic“ Johnson (basketbal) - výdělek v roce 2015: 18 milionů dolarů
14
Fotogalerie

Zazobaní důchodci. 14 sportovců, kteří vydělávají po skončení kariéry nejvíc

Profesionální kariéra vrcholových sportovců je poměrně krátká. Kdo si během ní nenašetří dost peněz, může mít ve stáří potíže. Některých person se to ale netýká, protože i ve sportovním důchodu dál vydělávají horentní sumy.

„Sejde z očí, sejde z mysli“, říká jedna otřepaná pravda. Že to ale není pravda univerzální, o tom nás mohou přesvědčit bývalé sportovní hvězdy, které sice vyklidily hrací plochy mladším, ale dál vesele vydělávají obrovské částky (nejen) díky svému slavnému jménu.

Magazín Forbes se zblízka podíval na někdejší slavné sportovce a sestavil žebříček důchodců, kteří sice už nepodávají vrcholné výkony na hřištích, ale dál se pěkně pakují díky nejrůznějším komerčním a podnikatelským aktivitám. V následující galerii je najdete seřazené podle výše výdělků v roce 2015.

Li Na.jpg Pelé.jpg Greg Norman1.jpg Michael Strahan.jpg Magic Johnson.jpg Gary Player.jpg Roger Penske.jpg ONeal.jpg Jack Nicklaus.jpg Jerry Richardson.jpg Junior Bridgeman.jpg Arnold Palmer.jpg David Beckham (Los Angeles Galaxy).jpg Michael Jordan.jpg
Řada sportovců vydělává i po skončení aktivní kariéry pěkné peníze. (Foto: Profimedia.cz)

Doporučujeme

Články odjinud