Zažijí to znovu? Čtyři opory Hradce Králové, které už získaly extraligový titul

Zažijí to znovu? Čtyři opory Hradce Králové, které už získaly extraligový titul

Zažijí to znovu? Čtyři opory Hradce Králové, které už získaly extraligový titul

Bariéra prolomena. Hokejisté Hradce Králové konečně prošli přes brány čtvrtfinále a chystají se na semifinálové bitvy play-off. S tím se ale nespokojí, chtějí až na vrchol, k titulu!

Untitled 2.jpg

Dosavadním maximem Mountfieldu bylo čtvrtfinále. Zdálo se, že postup mezi nejlepší čtyřku je pro ambiciózní tým zapovězen. Až letošní série s Litvínovem to změnila, královéhradečtí vládli a chystají se na boje o medaile. Jejich cíl je jasný – extraligové zlato. To mají ve sbírce čtyři opory současného kádru. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Jaroslav Bednář

Jaroslav Bednář Hradec.jpg

Nejvýraznější persona v hradeckém dresu. Přestože má Jaroslav Bednář už 40 let, stále je při obrovské chuti a touží dovést svůj tým na vrchol.

Vicemistr světa z roku 2006 přišel do Mountfielud před začátkem minulé sezony, v níž posbíral 42 kanadských bodů. Letos si ještě polepšil, dal 11 branek, přidal 36 asistencí a stal se nejproduktivnějším hráčem týmu v základní části. To zatím platí i v play-off, Bednář má bilanci 1+6 a vede tým vstříc zlatému úspěchu, který zažil už v roce 2008 se Slavií.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 5

Rastislav Dej

Rastislav Dej Dominik Bakeš  CNC Profimedia.jpg

Rastislav Dej přešel před sezonou 2007/08 z brněnské Komety do Karlových Varů, v úvodním ročníku pendloval mezi juniorkou a prvním týmem, během druhé sezony však už byl pevným členem áčka. V sezoně posbíral celkově 15 kanadských bodů a oslavil s týmem historický titul.

Od roku 2012 patří k oporám Mountfieldu, kterému pomohl k postupu do semifinále. V základní části nasbíral 22 (10+12) bodů, další tři branky a dvě nahrávky přidal v play-off. Oslaví na konci ročníku další titul?

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 5

Michal Dragoun

Michal Dragoun Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Je to už dlouhých deset let, co hokejisté Sparty získali poslední extraligový titul. Ten vybojovali taky v sezoně 2005/06. U obou triumfů byl útočník Michal Dragoun, který je letos jednou z opor Hradce Králové.

Do Mountfieldu přišel před začátkem ročníku, právě ze Sparty, a v průběhu roku si k deseti zápasům „odskočil“ i do Slavie. V základní části dal sedm branek, přidal deset asistencí a další gólovou nahrávku vymyslel v play-off. Zkušenosti třiatřicetiletého forvarda, který prošel taky Kladnem, Litvínovem či Ústím nad Labem, se týmu budou náramně hodit.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 5

Bedřich Köhler

Bedřich Kohler  Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Když Zlín získal v roce 2014 druhý klubový titul, Bedřich Köhler byl u toho. V Baťově městě zůstal ještě jeden rok a poté odešel do Hradce Králové. Letos dal v základní části 16 branek, přidal devět nahrávek a byl druhým nejlepším střelcem týmu. Dvaatřicetiletý útočník byl produktivní i v sérii s Litvínovem, připsal si bilanci 1+5 a Mountfield na něj bude hodně spoléhat taky v semifinále.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud