Zaútočí Plzeň na rekord? 5 sezon, v nichž mistr vyhrál s nejvyšším rozdílem

Plzeň na jaře ještě nevyhrála a ze dvou zápasů vydolovala jediný bod. Jenže ztrácí i její konkurenti, a Viktorka tak stále může myslet na nový ligový rekord.

Vrbova parta odehrála podzim snů. 15 zápasů vyhrála a jen jednou remizovala. Na jaře sice začala klopýtat, jenže stoprocentní není ani Slavia se Spartou. Plzeň tak stále vede o 12 bodů a útočí na ligový rekord. Pět ročníků, v nichž mistr zvítězil o nejvíc bodů, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Sezona 1995/96 – náskok 9 bodů (Slavia)

Karel Poborský Slavia LEGNER JAROSLAV  CNC  Profimedia.jpg

Sezona 1995/96 patřila Slavii. Parta okolo Radka Bejbla, Vladimíra Šmicera či Karla Poborského, která následně odjela na stříbrné EURO, postoupila až do semifinále Poháru UEFA a suverénně ovládla domácí soutěž. Tým trenéra Františka Cipra získal 70 bodů a druhá Olomouc skončila o devět bodů zpět. Sparta se umístila dokonce až na čtvrtém místě.

Foto: LEGNER JAROSLAV / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Sezona 2004/05 – náskok 11 bodů (Sparta)

Tomáš Jun.jpg

V sezoně 2004 vyválčil historický titul Baník, který si brousil zuby na obhajobu. Ostravě se ale sezona nepovedla a skončila až sedmá. Na trůn se vrátila Sparta, která vybojovala 64 bodů a ligu vyhrála o jedenáct bodů před Slavií.

Ke klíčovým hráčům letenského týmu tehdy patřili Tomáš Sivok, Karel Poborský nebo Tomáš Jun, jenž dal 14 gólů a stal se nejlepším střelcem ligy. Zároveň to bylo naposledy, co si Sparta vybojovala postup do základní skupiny Ligy mistrů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Sezona 1997/98 – náskok 12 bodů (Sparta)

Horst Siegl.jpg

V roce 1996 získala titul Slavia, pak se ale na pět let vrátila na trůn Sparta. V ročníku 1997/98 letenský tým naprosto dominoval, získal 71 bodů a svého pražského rivala porazil o propastných dvanáct bodů.

Nejlepším střelcem ročníku se stal třináctigólový Horst Siegl, k titulu však výraznou měrou přispěli i Tomáš Řepka nebo Vratislav Lokvenc. Ve stejné sezoně nahradil na lavičce týmu Jozefa Chovance Zdeněk Ščasný.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Sezona 2013/14 – náskok 13 bodů (Sparta)

Sparta titul 2.jpg

V roce 2013 získala svůj druhý titul Plzeň, rok na to se ale vrátila na trůn Sparta. Zatímco Viktorka válčila v Lize mistrů, letenský tým sbíral body na domácí scéně a ligu vyhrál s obrovským náskokem. Ke klíčovým hráčům Sparty patři Tomáš Vaclík, Jakub Brabec, Ladislav Krejčí nebo Josef Hušbauer, který dal 18 branek a stal se nejlepším střelcem ligy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Sezona 2000/01 – náskok 16 bodů (Sparta)

Tomáš Rosický Sparta 2.jpg

21 výher, pět remíz a čtyři porážky. Taková byla v sezoně 2000/01 bilance Sparty, která vyhrála ligu o rekordních 16 bodů před Slavií a Olomoucí. Zároveň se jednalo o ročník, v jehož průběhu z Letné odešel Tomáš Rosický. Nejlepším ligovým kanonýrem se tehdy stal Vítězslav Tůma z Drnovic.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud