Zaútočí na titul? 5 klíčových posil, které získal ambiciózní Hradec Králové

Loni došli do semifinále, letos ale myslí ještě výš. Hradec Králové sní o premiérovém extraligovém titulu a parta okolo Jaroslava Bednáře bude patřit k hlavním aspirantům na celkové vítězství. I díky novým posilám.

Kádr Mountfieldu opustil Rostislav Dej a deset dalších hokejistů. Ztráta žádného z nich by ale neměla být nijak fatální. Hradec Králové naopak hodně dobře posílil a získal několik nových hráčů. Jména pěti nejvýraznějších posil najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jakub Sedláček

Jakub Sedláček Riga.jpg

Ondřej Kacetl zamířil do Pardubic, Patrik Rybár se zranil a v Hradci Králové museli jednat. Na „výpomoc“ proto získali Jakuba Sedláčka, který v létě chvíli trénoval i se Zlínem, s nímž získal v roce 2013 mistrovský titul. V následující sezoně odešel do Rigy a čtyři roky strávil v KHL. Teď se sedmadvacetiletý gólman vrátil do extraligy.

„Bavili jsme se se Spartou, ale nedomluvili se na podmínkách. V jednání byly i zahraniční týmy, ty se však na poslední chvíli rozhodly pro jiného gólmana,“ uvedl Sedláček pro sport.cz. V Hradci má podepsanou smlouvu do konce září, klidně se však může stát, že v klubu zůstane a vytvoří duo s Rybárem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Dominik Graňák

Dominik Graňák.jpg

Výrazná posila do defenzivy. Čtyřiatřicetiletý slovenský bek má opravdu bohatý hokejový životopis. Dominik Graňák dříve hrával ve Slavii, působil také ve Švýcarsku, hrál KHL za Dynamo Moskva a několik let strávil ve Švédsku. Jedenáctkrát startoval na světovém šampionátu a ve sbírce má i stříbro z roku 2012. Naposledy působil v Rögle, v klubu však nebyl spokojený, musel skousnout boje v baráži, a i proto kývl Hradci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Filip Pavlík

Filip Pavlík.jpg

Další nová tvář pro hradeckou obranu. Filip Pavlík se, stejně jako David Pavelka, vypracoval v elitního beka litvínovského týmu, s nímž v roce 2015 vyválčil historický titul. Oba už jsou ale pryč. Zatímco Pavelka zamířil do Sparty, pětadvacetiletý Pavlík se stal novou posilou Mountfieldu. Hradec si od bývalého mládežnického reprezentanta hodně slibuje.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Oskars Cibulskis

Oskars Cibulskis.jpg

Také Oskars Cibulskis je posilou do zadních řad. Devětadvacetiletý lotyšský reprezentant přišel z Rigy, v jejímž dresu hrál několik let Kontinentální hokejovou ligu. V týmu plnil důležitou roli, stejně jako v lotyšské reprezentaci, se kterou si zahrál na pěti světových šampionátech. Hrál i na tom posledním a do statistik si připsal gól a nahrávku. Jak se mu povede v Hradci?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Petr Koukal

Hradec Martin Veselý MAFRA Profimedia.jpg

Nejvýraznější posila v hradecké kabině a také hráč, jehož přestup vyvolal obrovské vášně. Domácí kariéra Petra Koukala totiž byla spojena s Pardubicemi, v jejichž dresu strávil převážnou část kariéry a s nimiž získal tři extraligové tituly.

V roce 2012 tehdejší kapitán týmu zamířil do Nižněkamsku, po dvou letech odešel do Jokeritu, loni hrál za Jekatěrinburg a před sezonou se vrátil domů. Ne však do Pardubic, ale do konkurenčního Mountfieldu, čímž si znepřátelil tábor pardubických fanoušků.

„Myslím, že devadesát devět lidí ze sta by se rozhodlo stejně jako já. Když jsem dostal nabídku od Pardubic, hrály baráž a neměly jistou extraligovou příslušnost na další rok. Já se ještě necítím na to, abych hrál první ligu,“ řekl mistr světa z roku 2010 na předsezonní tiskové konferenci.

Foto: Martin Veselý / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud