Martin Vitík - 2,2 mil. eur  Ve velké konkurenci, která na Letné panuje, to nemá jednoduché. Tím spíš, když je mu teprve 20 let. Martin Vitík si ale buduje stále silnější pozici a na jaře byl dvakrát v základní sestavě. Roste z něj lídr, jeho cena půjde ještě nahoru. 
 Adam Karabec – 2,5 mil. eur  Věštila se mu skvělá kariéra. Společně s Adamem Hložkem byl považován za klenot z Letné. Je mu teprve 19 let, předpoklady, které se do něj vkládaly, ale dosud nenaplnil. Adam Karabec ovšem stále ještě může dokázat velké věci. 
 Jakub Jankto – 2,5 mil. eur  Když sedmadvacetiletý reprezentační křídelník přicházel na startu sezony ze Španělska do Sparty, čekalo se, že se zařadí mezi hlavní hvězdy ligy. To se ale nestalo, Jakub Jankto zapadl do průměru a jeho výkony byly zklamáním. Přidá na jaře? Od poloviny října nehrál. 
 Jan Kuchta – 3,2 mil. eur  Patří moskevskému Lokomotivu, v létě však přišel do Prahy. Jenže ne do Slavie, odkud do Ruska odešel, ale do Sparty. Jeho transfer na Letnou vyvolal vášnivou diskuzi a šestadvacetiletý reprezentační forvard se ihned stal jedním z nejsledovanějších hráčů ligy. Čekalo se od něj ale víc, zatím se trefil pětkrát. 
6
Fotogalerie

Zastínili i zimní zahraniční posily. 5 nejdražších českých fotbalistů, kteří hrají za Spartu

Na soupisce Sparty figuruje řada zahraničních fotbalistů. Nejdražší hráči rudého celku jsou ale ti domácí.

Bez názvu.jpg

Nejdražším cizincem Sparty je podle portálu transfermarkt.de dánský bek Casper Höjer, jehož tržní cena je 2,2 milionů eur. Stojí stejně jako Martin Vitík, ale méně, než další čtyři čeští fotbalisté. Žebříček pěti nejdražších Čechů na sparťanské soupisce najdete v následujících kapitolách.  

Pokračování 2 / 6

Martin Vitík - 2,2 mil. eur 

Martin Vitík Sparta Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Ve velké konkurenci, která na Letné panuje, to nemá jednoduché. Tím spíš, když je mu teprve 20 let. Martin Vitík si ale buduje stále silnější pozici a na jaře byl dvakrát v základní sestavě. Roste z něj lídr, jeho cena půjde ještě nahoru. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Adam Karabec – 2,5 mil. eur 

Adam Karabec 22 Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Věštila se mu skvělá kariéra. Společně s Adamem Hložkem byl považován za klenot z Letné. Je mu teprve 19 let, předpoklady, které se do něj vkládaly, ale dosud nenaplnil. Adam Karabec ovšem stále ještě může dokázat velké věci. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Jakub Jankto – 2,5 mil. eur 

Jakub Jankto Sparta Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Když sedmadvacetiletý reprezentační křídelník přicházel na startu sezony ze Španělska do Sparty, čekalo se, že se zařadí mezi hlavní hvězdy ligy. To se ale nestalo, Jakub Jankto zapadl do průměru a jeho výkony byly zklamáním. Přidá na jaře? Od poloviny října nehrál. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Jan Kuchta – 3,2 mil. eur 

Jan Kuchta Sparta 2 Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Patří moskevskému Lokomotivu, v létě však přišel do Prahy. Jenže ne do Slavie, odkud do Ruska odešel, ale do Sparty. Jeho transfer na Letnou vyvolal vášnivou diskuzi a šestadvacetiletý reprezentační forvard se ihned stal jedním z nejsledovanějších hráčů ligy. Čekalo se od něj ale víc, zatím se trefil pětkrát. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Ladislav Krejčí - 4,5 mil. eur 

Ladislav Krejčí 22 Foto Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Nejdražším hráčem sparťanské družiny je Ladislav Krejčí, jenž je v 23 letech kapitánem rudého týmu. V tomto ročníku sice naskočil jen do pěti duelů, přesto už má na kontě pět branek. Defenzivní záložník, který nastupuje i na stoperu, má nakročeno k zajímavé kariéře. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud