Zastínili i Schicka. 3 lvíčata, která si na EURU „řekla“ o nové angažmá

Čeští fotbalisté na „malém“ EURU zklamali, hlavní opory nenaplnily očekávání, někteří hráči přesto odehráli velmi dobrý turnaj. Třeba si na něm zajistili i nové angažmá.

Bez názvu.jpg

Jakub Jankto prožil bídný turnaj, moc se nedařilo ani Václavu Černému, Patrik Schick dal jediný gól, Antonín Barák kvůli zranění téměř nehrál a Michael Lüftner se nestal očekávaným lídrem zadních řad. V Lavičkově souboru však byli i tři hráči, kterým turnaj vyšel na jedničku a možná si na něm zajistili i nové angažmá. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Stefan Simič

Stefan Simič ČR.jpg

Michael Lüftner, očekávaný lídr zadních řad, dal nádherný gól Itálii, jeho výkony na šampionátu byly ale zklamáním. Nestíhal, dělal chyby, hrál nepřesvědčivě. Výrazně ho zastínil druhý člen stoperské dvojce Stefan Simič, který odehrál parádní šampionát.

Hrál s neuvěřitelným klidem, hasil požáry, zkrátka působil jako zkušený mazák. To by mu mohlo pomoct do další kariéry. Dvaadvacetiletý bek patří AC Milán, do prvního týmu však vede dlouhá cesta. Má za sebou úspěšné roční hostování v belgickém Mouscronu, a pokud neuspěje na San Siro, měla by ho potkat další zajímavá mise.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 4

Tomáš Souček

Tomáš Souček ČR 2.jpg

V zimě se nevešel na slávistickou soupisku a odešel na hostování do Liberce. Chtěl se dostat do formy a zahrát si na EURU. Úkol splnil na jedničku, dokonce odehrál dva zápasy za seniorskou reprezentaci a na šampionátu v Polsku patřil k nejlepším hráčům Lavičkova týmu. Nevyšel mu sice zápas s Dánskem, v předešlých duelech byl ale oporou. Teď se vrací do Edenu a bude bojovat o místo v základní sestavě. Nebo ho Slavia pustí jinam?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 4

Michal Trávník

Michal Trávník Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Třiadvacetiletý Michal Trávník má za sebou druhý evropský šampionát. V Polsku byl kapitánem českého týmu a na turnaji byl skutečným lídrem. Obstál v náročné partii s Německem, v duelu s Italy otevřel skóre a jako jednomu z mála mu vyšlo i utkání s Dány.

Spekulovalo se o něm jako o slávistické náhradě za Antonína Baráka, teď se o něj však údajně zajímají také kluby ze Serie A - týmy z Janova či Atalanta Bergamo.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud