Zastavili Leicester, teď je chtějí v Premier League. 3 hvězdy Slavie, které lákají do Anglie

Fotbalisté Slavie minulý týden poslali ze hry anglický Leicester a jejich triumf měl v Evropě velký ohlas. Někteří hráči zároveň udělali další krok vstříc k zahraničnímu angažmá.

Ondřej Kolář Leicester.jpg

Kluby z Anglie už nějakou dobu krouží okolo Abdallaha Simy. Anglické celky zaujal taky Nicolae Stanciu či Peter Olayinka a v Anglii moc dobře znají i kvality Oscara. Svými výkony si však podle zahraničních médií řekli o pozornost z Premier League i tři čeští fotbalisté sešívaného kádru. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 4

Ondřej Kolář 

Ondřej Kolář Slavia 20.jpg

O jeho odchodu do zahraničí se hovoří už déle. Proti Leicesteru sice moc práce neměl, ovšem pokaždé, když bylo potřeba, tak zasáhl. Navíc si znovu rozuměl s míčem u nohy a nebál se hrát. Už nějakou dobu jej láká West Ham, kde by se mohl spojit s bývalými parťáky Vladimírem Coufalem a Tomášem Součkem. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Lukáš Provod 

Lukáš Provod Slavia gól Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Souboje s Leicesterem mu vyšly na jedničku. Lukáš Provod odehrál velmi dobré zápasy a v obou duelech pařil k nejlepším hráčům na hřišti. Nebál se hrát s míčem, parádně si plnil i defenzivní povinnosti a navíc otevřel skóre odvetného duelu. Svými výkony v této sezoně si nahlas říká nejen o letenku na EURO, ale také o zajímavý přestup. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Jan Kuchta 

Jan Kuchta Slavia 2 Martin Sekanina  CNC  Profimedia.jpg

Proti Leicesteru se sice gólově neprosadil, na hřišti byl však hodně cítit. S obránci anglického týmu svedl řadu úspěšných soubojů, napadal rozehrávku Lišek a pro soupeře byl velmi nepříjemný. Ve Fortuna lize navíc ukazuje, že má i skvělý čich na góly. Ještě loni působil v Liberci, teď si nahlas říká o daleko větší pozornost. 

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud