Tomáš Harkabus  Sedmadvacetiletý útočník okusil extraligu v barvách Karlových Varů. Hrál taky za Frýdek-Místek nebo Sokolov a teď je třetím rokem v Jihlavě. V základní části dal 14 branek, přidal 12 asistencí a šest bodů už si připsal taky v play-off.  Foto: Petr Lemberk / MAFRA / Profimedia
 Matěj Pekr  Matěj Pekr vyslal v play-off na brány soupeřů už 36 střel. Čtyři z nich skončily v síti a navrch přidal taky dvě nahrávky. Třiatřicetiletý útočník, který prošel také Olomoucí, Třebíčí či Kladnem, tak navázal na povedenou základní část, během níž posbíral 32 (11+21) bodů.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jakub Illéš  Hodně aktivní je v play-off taky Jakub Illéš. Pětadvacetiletý útočník, jenž loni krátce hrál i ve Francii, odehrál dobrou základní část, během níž posbíral 31 (14+17) bodů. V play-off se zatím trefil čtyřikrát a přidal i tři asistence.  Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Maxim Žukov  Duklu v play-off drží také výkony ruského brankáře Maxima Žukova. Jednadvacetiletý gólman, jehož v roce 2017 draftovalo Las Vegas, v současné době patří Torontu. To jej ale poslalo do Jihlavy a v Chance lize Žukov podává parádní výkony. V play-off v průměru inkasuje jen 1,98 branky na zápas a úspěšností zákroků se blíží k 93%.  Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Zastaví Jágrovo Kladno? 5 hráčů Jihlavy, kteří Duklu mohou dovést až do extraligy

V Chance lize zůstaly ve hře už jen poslední dva týmy - Kladno a Jihlava. Kdo z nich bude ve vzájemné sérii úspěšnější, vybojuje si postup do extraligy.

Maxim Žukov.jpg

Kladno naplnilo papírové předpoklady a postoupilo do finále Chance ligy, z něhož vede cesta do extraligy. Proti Rytířům se nyní postaví Dukla, která touží Jágra a spol. zastavit. Jména pěti hráčů, díky kterým to dříve slavný český klub může dokázat, najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 6

Tomáš Harkabus 

Tomáš Harkabus Petr Lemberk MAFRA Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý útočník okusil extraligu v barvách Karlových Varů. Hrál taky za Frýdek-Místek nebo Sokolov a teď je třetím rokem v Jihlavě. V základní části dal 14 branek, přidal 12 asistencí a šest bodů už si připsal taky v play-off. 

Foto: Petr Lemberk / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Matěj Pekr 

Matěj Pekr Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Matěj Pekr vyslal v play-off na brány soupeřů už 36 střel. Čtyři z nich skončily v síti a navrch přidal taky dvě nahrávky. Třiatřicetiletý útočník, který prošel také Olomoucí, Třebíčí či Kladnem, tak navázal na povedenou základní část, během níž posbíral 32 (11+21) bodů. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Jakub Illéš 

Jakub Illéš Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Hodně aktivní je v play-off taky Jakub Illéš. Pětadvacetiletý útočník, jenž loni krátce hrál i ve Francii, odehrál dobrou základní část, během níž posbíral 31 (14+17) bodů. V play-off se zatím trefil čtyřikrát a přidal i tři asistence. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Maxim Žukov 

Maxim Žukov 1.jpg

Duklu v play-off drží také výkony ruského brankáře Maxima Žukova. Jednadvacetiletý gólman, jehož v roce 2017 draftovalo Las Vegas, v současné době patří Torontu. To jej ale poslalo do Jihlavy a v Chance lize Žukov podává parádní výkony. V play-off v průměru inkasuje jen 1,98 branky na zápas a úspěšností zákroků se blíží k 93%. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Tomáš Čachotský 

Tomáš Čachotský Jihlava Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Nejproduktivnějším hráčem Dukly je v play-off Tomáš Čachotský, z jehož zkušeností Jihlava hodně těží. Devětatřicetiletý útočník hrál za Duklu převážnou část své kariéry, během níž si odskočil do Karlových Varů, Zlína nebo Olomouce, za kterou si letos připsal čtyři starty v extralize. Ve vyřazovacích bojích má na kontě tři góly a sedm nahrávek. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud