Dávid Hancko Ve Spartě je druhým rokem na hostování z italské Fiorentiny. Část sezony promarodil, měl i pár výkyvů, jinak byl ale nejlepším členem zadních řad rudého týmu. Výhodou třiadvacetiletého slovenského reprezentanta je, že umí naskočit jak na kraji, tak uprostřed obrany. Navíc dává i důležité góly, jako třeba v duelech s Plzní nebo Mladou Boleslaví. Zůstane na Letné?  Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Ladislav Krejčí ml. Už loni ve Spartě naznačil zajímavý potenciál. A letos z něj byl už jeden z nejlepších hráčů rudé družiny. Dvaadvacetiletý Ladislav Krejčí, jenž umí naskočit ve středu zálohy i obrany, nasázel osm branek, mimo jiné se blýskl hattrickem proti Teplicím a nahlas si říkal o pozvánku na EURO. Jenže v dubnu si zlomil zánártní kůstku, musel na operaci a sezona pro něj skončila.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Adam Hložek V říjnu se zranil a několik měsíců byl mimo hru. Adam Hložek už je ale fit a Spartě opět náramně pomáhá. Osmnáctiletý talentovaný útočník dal v duelu s Opavou hattrick a aktuálně má na kontě už 11 branek. Ve Spartě věří, že ho ještě rok udrží, bude však zajímavé sledovat, co se okolo něj bude dít po EURU.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Lukáš Juliš Stejně jako Hložek byl část ročníku kvůli zranění mimo hru. Na jaře už nemá takovou fazonu jako na podzim a na hřišti zdaleka nepůsobí tak nebezpečně. Na druhou stranu, šestadvacetiletý útočník prožívá nejlepší ligovou sezonu a s dvanácti góly je elitním střelcem rudého týmu. Drtivou většinu branek ale nasázel během podzimu.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Zaslouží pochvalu. Toto je 5 nejlepších hráčů Sparty v letošním ročníku Fortuna ligy

Sparta neodehrála bůhvíjak dobrou sezonu, přesto ji zakončí na druhém místě a bude bojovat o Ligu mistrů. I díky výkonům několika klíčových hráčů.

Situace Sparty nebyla v průběhu sezony vůbec dobrá. Trenér Pavel Vrba ale nakonec svůj tým dovedl na druhé místo ligové tabulky a v příští sezoně se s ním pokusí zaútočit na titul. Někteří fotbalisté rudé družiny zklamali, výkony dalších ale stojí za zmínku. Jména pěti nejlepších hráčů Sparty tohoto ligového ročníku najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Florin Nita 

Florin Nita 20 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Bilance v sezoně: 26 zápasů / 32 inkasovaných gólů

Sezonu začal mezi třemi sparťanskými tyčemi Milan Heča. Ten ale svou pozici jedničky neuhájil a postupně se před něj dostal Florin Nita. Zkušený rumunský gólman vytáhl řadu důležitých zákroků, vychytal devět čistých kont a za odměnu vyfasoval i novou smlouvu. Jasnou jedničkou je také pro sparťanské fanoušky. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Dávid Hancko 

Dávid Hancko 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Bilance v sezoně: 23 zápasů / 5 gólů 

Ve Spartě je druhým rokem na hostování z italské Fiorentiny. Část sezony promarodil, měl i pár výkyvů, jinak byl ale nejlepším členem zadních řad rudého týmu. Výhodou třiadvacetiletého slovenského reprezentanta je, že umí naskočit jak na kraji, tak uprostřed obrany. Navíc dává i důležité góly, jako třeba v duelech s Plzní nebo Mladou Boleslaví. Zůstane na Letné? 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Ladislav Krejčí ml. 

Ladislav Krejčí 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Bilance v sezoně: 20 zápasů / 8 gólů 

Už loni ve Spartě naznačil zajímavý potenciál. A letos z něj byl už jeden z nejlepších hráčů rudé družiny. Dvaadvacetiletý Ladislav Krejčí, jenž umí naskočit ve středu zálohy i obrany, nasázel osm branek, mimo jiné se blýskl hattrickem proti Teplicím a nahlas si říkal o pozvánku na EURO. Jenže v dubnu si zlomil zánártní kůstku, musel na operaci a sezona pro něj skončila. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Adam Hložek 

Adam Hložek Sparta 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Bilance v sezoně: 18 zápasů / 11 gólů 

V říjnu se zranil a několik měsíců byl mimo hru. Adam Hložek už je ale fit a Spartě opět náramně pomáhá. Osmnáctiletý talentovaný útočník dal v duelu s Opavou hattrick a aktuálně má na kontě už 11 branek. Ve Spartě věří, že ho ještě rok udrží, bude však zajímavé sledovat, co se okolo něj bude dít po EURU. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Lukáš Juliš 

Lukáš Juliš 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Bilance v sezoně: 24 zápasů / 12 gólů 

Stejně jako Hložek byl část ročníku kvůli zranění mimo hru. Na jaře už nemá takovou fazonu jako na podzim a na hřišti zdaleka nepůsobí tak nebezpečně. Na druhou stranu, šestadvacetiletý útočník prožívá nejlepší ligovou sezonu a s dvanácti góly je elitním střelcem rudého týmu. Drtivou většinu branek ale nasázel během podzimu. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud