Tomáš Knotek   Zkušený útočník má hodně bohatý hokejový životopis. Dvaatřicetiletý Tomáš Knotek hrál v Kanadě, za Kladno, Mountfield, Mladou Boleslav, Karlovy Vary nebo Pardubice. Byl taky v Německu či Francii a teď se chystá na druhou sezonu ve Slavii. Během té loňské posbíral dohromady i s play-off 52 bodů. Devět startů ve vyřazovacích bojích přidal i v Mladé Boleslavi. 
 Michal Poletín   K lídrům Slavie patří i Michal Poletín. Ten za Pražany hrával už v extralize a později se do klubu zase vrátil. Mezitím nastupoval za Plzeň, Chomutov, Vítkovice, Zlín nebo Jihlavu, loni už ale odehrál zase celý ročník ve slávistických barvách. Jednatřicetiletý útočník během něj posbíral 24 bodů. 
 Vladimír Růžička   Zvučná letní slávistická posila. Vladimír Růžička v klubu už dříve působil, pak hrával taky za Chomutov, Spartu nebo Hradec Králové. Loňský ročník odehrál v Rakousku, v létě se ale třiatřicetiletý extraligový šampion z roku 2008 vrátil zpátky domů. 
 Lukáš Žejdl   Ještě v sezoně 2020/21 hrál extraligu za Litvínov, loni už byl ale zpátky ve Slavii, kde dříve taky působil. Jednatřicetiletý útočník byl hodně produktivní a v základní části si připsal 42 bodů, ke kterým přidal ještě dva v play-off. Dříve hrával taky za Třinec, Mladou Boleslav nebo Hradec Králové. 
5
Fotogalerie

Zase o nich bude slyšet. 5 známých hokejistů, kteří působí v prvoligové Slavii 

Zatímco Sparta hrála v poslední extraligové sezoně finále, Slavia už několik let válčí v první lize. Do příští sezony však půjde se silným kádrem. 

Časy, kdy Slavia vládla domácí extraligové scéně, jsou pryč. Pražané už řadu sezon působí v Chance lize, přesto mají na soupisce několik zajímavých jmen. Pět z nich najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Roman Málek 

Roman Málek Slavia Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Jednadvacetiletý gólman jde ve stopách svého slavného táty, který zanechal výraznou stopu i ve Slavii. Roman Málek je velkým příslibem pražského klubu, za který loni odchytal 24 zápasů. Letos by měl dostat ještě více prostoru. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Tomáš Knotek 

Tomáš Knotek Slavia Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Zkušený útočník má hodně bohatý hokejový životopis. Dvaatřicetiletý Tomáš Knotek hrál v Kanadě, za Kladno, Mountfield, Mladou Boleslav, Karlovy Vary nebo Pardubice. Byl taky v Německu či Francii a teď se chystá na druhou sezonu ve Slavii. Během té loňské posbíral dohromady i s play-off 52 bodů. Devět startů ve vyřazovacích bojích přidal i v Mladé Boleslavi. 

FotoMichal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Michal Poletín 

Michal Poletín Slavia Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

K lídrům Slavie patří i Michal Poletín. Ten za Pražany hrával už v extralize a později se do klubu zase vrátil. Mezitím nastupoval za Plzeň, Chomutov, Vítkovice, Zlín nebo Jihlavu, loni už ale odehrál zase celý ročník ve slávistických barvách. Jednatřicetiletý útočník během něj posbíral 24 bodů. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Vladimír Růžička 

Vladimír Růžička Sparta Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Zvučná letní slávistická posila. Vladimír Růžička v klubu už dříve působil, pak hrával taky za Chomutov, Spartu nebo Hradec Králové. Loňský ročník odehrál v Rakousku, v létě se ale třiatřicetiletý extraligový šampion z roku 2008 vrátil zpátky domů. 

FotoMichal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Lukáš Žejdl 

Lukáš Žejdl MB Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Ještě v sezoně 2020/21 hrál extraligu za Litvínov, loni už byl ale zpátky ve Slavii, kde dříve taky působil. Jednatřicetiletý útočník byl hodně produktivní a v základní části si připsal 42 bodů, ke kterým přidal ještě dva v play-off. Dříve hrával taky za Třinec, Mladou Boleslav nebo Hradec Králové. 

FotoBarbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud