Zase ho láká zámoří. Čtyři kluby, kterými během dvou let v NHL prošel Jiří Sekáč

Nejproduktivnější český útočník v Kontinentální hokejové lize má po sezoně. Jiří Sekáč nezabránil brzkému konci Kazaně a řeší svou budoucnost. Ve hře je i návrat do NHL.

Sekáč, jenž loni s Kazaní získal Gagarinův pohár, dal v základní části 23 branek, ke kterým přidal 24 asistencí. V play-off se však prosadil pouze jednou, a i proto Kazaň končí. Co se šestadvacetiletým útočníkem bude dál? Může zůstat v KHL, ale také může odejít do NHL, odkud má několik nabídek. V zámoří už přitom působil dva roky, během nichž prošel čtyřmi kluby. Více už se dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Montreal Canadiens

Jiří Sekáč Montreal.jpg

Sekáč poprvé odešel do zámoří už v roce 2009 z Kladna. V NHL však debutoval až později, v sezoně 2014/15, po vydařené sezoně v pražském Lvu a premiérové účasti na mistrovství světa. Český útočník se dohodl na smlouvě s Montrealem, za který odehrál 50 zápasů, dal sedm branek a přidal devět asistencí. Sezonu ale v Kanadě nedokončil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Anaheim Ducks

JIří Sekáč Anaheim.jpg

V průběhu ročníku totiž zamířil do Anaheimu. Za Ducks v základní části stihl odehrát 19 zápasů, v nichž vstřelil dva góly a přidal pět nahrávek. Sedm startů si připsal i v play-off, v bojích o Stanley Cup se ale neprosadil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Chiago Blackhawks

Jiří Sekáč Chicago.jpg

V Anaheimu Sekáč zahájil i sezonu 2015/16. Za Ducks si připsal dalších 22 startů, dal však jediný gól a přidal dvě nahrávky. V lednu se pak s klubem rozloučil a zamířil do týmu obhájce Stanley Cupu ze Chicaga. Za Blackhawks však odehrál jen šest zápasů, zaznamenal jednu asistenci a stěhoval se znovu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Arizona Coyotes

Jiří Sekáč ČR Foto Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Ze Chicaga Sekáč odešel do Arizony. Blackhawks totiž třiadvacetiletého útočníka umístili na listinu volných hráčů, aby si uvolnili místo pod platovým stropem. Český forvard za Arizonu odehrál jedenáct zápasů a připsal si dvě nahrávky. Tím jeho zámořská mise skončila. Prozatím…

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud