Dyjan Carlos De Azevedo  - V sezoně 2017/18 odehrál za Baník 27 zápasů, dal tři góly, přidal šest nahrávek a patřil k nejlepším hráčům týmu. Pak ale odešel do druhé francouzské ligy a od ostravských fanoušků to hodně schytal. Jenže uplynul rok a osmadvacetiletý brazilský ofenzivní záložník je zpět v Baníku. Jak se chopí druhé šance? Foto: Profimedia.cz
 Milan Lalkovič  - Slovenský ofenzivně laděný záložník je odchovancem Chelsea. V londýnském klubu se ale neprosadil, působil také v Portugalsku, Nizozemsku či Skotsku, hrál i za Mladou Boleslav a loni odehrál 17 zápasů za Olomouc. Do statistik si připsal dva góly, jednu nahrávku a v létě šestadvacetiletý křídelník zamířil do Baníku. Foto: Profimedia.cz
 Rudolf Reiter  - Baník o něj hodně stál, Rudolfa Reitera lákal už v zimě, náročný přestup se ale povedlo dotáhnout do zdárného konce až před pár dny. Čtyřiadvacetiletý ofenzivně laděný záložník je odchovancem Sparty, ligu ale hrál za Bohemians 1905, v jejichž dresu si v uplynulých dvou sezonách připsal 59 startů, čtyři góly a šest nahrávek. Jak se mu povede v Ostravě? Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
 Tomáš Smola  - Třicetiletý útočník má za sebou první sezonu v nejvyšší soutěži. Za Opavu odehrál 31 zápasů, ve kterých dal devět branek a přidal čtyři nahrávky. Ve Slezanu ale nezůstal a odešel do kádru úhlavního nepřítele – tedy do Ostravy, kam se už o půl roku dříve vydal opavský kapitán Nemanja Kuzmanovič. O 191 centimetrů vysokého Tomáše Smolu měla zájem také Mladá Boleslav, Zlín či Teplice, on ale podepsal dvouletý kontrakt s Baníkem. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Zase budou útočit na poháry. Podívejte se, které 4 posily v létě přivedl Baník Ostrava

V Ostravě bylo léto poměrně klidné. Nejdůležitější zprávou pro fanoušky je, že vedení Baníku podepsalo nové smlouvy s Milanem Barošem a Janem Laštůvkou. Přišlo však i několik posil.

Bez názvu.jpg

Baník udržel také Patrizia Stronattiho, o něhož byl vážný zájem v Polsku. Z Ostravy žádná z opor neodešla, vedení klubu navíc přivedlo několik zajímavých posil. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Dyjan Carlos De Azevedo

De Azevedo.jpg

V sezoně 2017/18 odehrál za Baník 27 zápasů, dal tři góly, přidal šest nahrávek a patřil k nejlepším hráčům týmu. Pak ale odešel do druhé francouzské ligy a od ostravských fanoušků to hodně schytal. Jenže uplynul rok a osmadvacetiletý brazilský ofenzivní záložník je zpět v Baníku. Jak se chopí druhé šance?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Milan Lalkovič

Milan Lalkovič Olomouc.jpg

Slovenský ofenzivně laděný záložník je odchovancem Chelsea. V londýnském klubu se ale neprosadil, působil také v Portugalsku, Nizozemsku či Skotsku, hrál i za Mladou Boleslav a loni odehrál 17 zápasů za Olomouc. Do statistik si připsal dva góly, jednu nahrávku a v létě šestadvacetiletý křídelník zamířil do Baníku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Rudolf Reiter

Rudolf Reiter Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Baník o něj hodně stál, Rudolfa Reitera lákal už v zimě, náročný přestup se ale povedlo dotáhnout do zdárného konce až před pár dny. Čtyřiadvacetiletý ofenzivně laděný záložník je odchovancem Sparty, ligu ale hrál za Bohemians 1905, v jejichž dresu si v uplynulých dvou sezonách připsal 59 startů, čtyři góly a šest nahrávek. Jak se mu povede v Ostravě?

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Tomáš Smola

Tomáš Smola.jpg

Třicetiletý útočník má za sebou první sezonu v nejvyšší soutěži. Za Opavu odehrál 31 zápasů, ve kterých dal devět branek a přidal čtyři nahrávky. Ve Slezanu ale nezůstal a odešel do kádru úhlavního nepřítele – tedy do Ostravy, kam se už o půl roku dříve vydal opavský kapitán Nemanja Kuzmanovič. O 191 centimetrů vysokého Tomáše Smolu měla zájem také Mladá Boleslav, Zlín či Teplice, on ale podepsal dvouletý kontrakt s Baníkem.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud