Zase budou silní. 3 důležité posily, které získali ambiciózní Oceláři z Třince

Týmů, které letos budou útočit na extraligové zlato, je několik. Znovu se mezi ně řadí i třinečtí Oceláři, kteří jsou rok co rok považováni za jednoho z favoritů soutěže. Do boje půjdou i s několika posilami.

Bez názvu.jpg

Třinec opustili Lukáš Galvas, Cory Kane či Tomáš Netík, Oceláři se ale nepouštěli do žádných bláznivých nákupů a přeplácení hráčů tak, jak to dělali v minulých letech. Do Werk Areny přišly "jen" čtyři posily, které by měly pomoct s vylepšením loňského čtvrtfinálového umístění. Jedním z nich je gólman Jan Strmeň, jenž by měl krýt záda osvědčené dvojici Hrubec – Hamerlík. Jména dalších tří posil najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Tomáš Marcinko (Kunlun)

Tomáš Marcinko.jpg

Devětadvacetiletý slovenský reprezentant, který si zahrál jeden zápas na olympiádě v Soči, se vrací do extraligy po roční pauze strávené v čínském Kunlunu.

Předtím působil dva roky v Pardubicích, zkušenosti má také z Košic, Švédska i zámoří. Produktivní centr, jenž je zároveň velmi platný do defenzivy, má na kontě i dvě účasti na světových šampionátech. V Třinci si od něj hodně slibují.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

David Musil (Tuscon)

David Musil ČR Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Čtyřiadvacetiletý bek, jenž si před světovým šampionátem odbyl reprezentační premiéru, se chystá na svůj extraligový debut. Obránce ze slavného hokejového rodu má na kontě čtyři starty a dvě asistence v barvách Edmontonu, uplynulé dvě sezony ale strávil celé na farmě a v zámoří to zabalil. Defenzivě Ocelářů by měl hodně pomoct.

Foto:  Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Vladimír Svačina (Liberec)

Vladimír Svačina.jpg

Vladimír Svačina se vrací do dobře známých míst. Třicetiletý útočník, jenž má na kontě i několik reprezentačních zápasů, přišel do Třince před sezonou 2015/16 z konkurenčních Vítkovic. Zatímco v Ostravě patřil k lídrům, mezi Oceláři neprožil dobrý ročník. Loni hostoval v Liberci, se kterým došel až do finále a celkově posbíral 30 kanadských bodů. Teď je před ním nová třinecká výzva.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud