Září v lize, může jet na EURO. Podívejte se, kterými kluby prošel Tomáš Holeš

O kvalitách Tomáše Holeše se vědělo. Ovšem že to jednou rozbalí tak, že bude dávat góly proti Arsenalu, v derby a že se bude vážně ucházet o místo na fotbalovém EURU, to už moc lidé nečekalo.

Tomáš Holeš má osmadvacet let. Dlouho nastupoval na postu pravého beka a na tomto místě se řadil k nejlepším hráčům v lize. Naplno to ale rozbalil až poté, co se posunul na post středního záložníka, na kterém nyní nastupuje i v reprezentaci, kde se rychle zařadil mezi opory. Kterými ligovými kluby už Holeš prošel? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 4

Hradec Králové 

Tomáš Holeš HK.jpg

Holeš v dorosteneckém věku přišel do Hradce Králové, ve kterém si už v osmnácti letech odbyl prvoligovou premiéru. V sezoně 2011/12 zasáhl do dvanácti ligových duelů a v dalším ročníku vstřelil i svůj premiérový ligový gól. Mezi „Votroky” si vybudoval silnou pozici, a tak si v roce 2017 řekl o zajímavý přestup. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

FK Jablonec 

Tomáš Holec.jpg

Z Hradce Králové se Holeš přesunul do Jablonce. Na severu Čech odehrál dvě sezony a v týmu si získal velmi dobou pozici. Během svého premiérového ročníku dal gól a přidal pět nahrávek, o rok později se mezi střelce zapsal dokonce pětkrát. Holeš vládl na kraji obrany a svými výkony si řekl o pozornost elitních pražských klubů. Uvažovala o něm dokonce i Sparta... 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Slavia Praha 

Tomáš Holeš Arsenal.jpg

Holeš však na Letnou nezamířil a místo toho v létě roku 2019 přišel do Slavie. V Edenu na jeho „místě” nastupoval Vladimír Coufal, okolo toho ale kroužil bundesligový Freiburg, takže se s Holešem počítalo jako s možnou náhradou. Jenže Coufal v Edenu zůstal a Holeš si v lize připsal jen patnáct startů.

Letos se však jeho pozice změnila, z kraje obrany se přesunul do středu zálohy a tam se náramně našel. Vypracoval se do role jednoho z klíčových hráčů sešívané družiny, dal gól Arsenalu i Spartě a patří také do kádru české reprezentace. Nejspíš pojede i na EURO. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud