Zapomenutá letní posila. Calvin Ramsay prožívá v Liverpoolu horrorovou debutovou sezonu

Zapomenutá letní posila. Calvin Ramsay prožívá v Liverpoolu horrorovou debutovou sezonu

Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp se potýká s rozsáhlou marodkou svého týmu. Mezi „nepoužitelnými“ hráči figuruje také devatenáctiletý skotský supertalent Calvin Ramsay, který na Anfield Road přišel v létě z Aberdeenu.

Když loni v červnu podepsal Liverpool pětiletý kontrakt s mladíkem Calvinem Ramsayem, poslal za něho do Aberdeenu přes čtyři miliony liber a udělal z něho nejdražšího hráče tohoto skotského klubu v historii. Trenér Jürgen Klopp doufal, že by talentovaný pravý obránce mohl být konkurencí pro Trenta Alexandera-Arnolda. Jenže kvůli zdravotním lapáliím se v dresu Reds ještě neobjevil v žádném ligovém utkání.

Že je Ramsey zraněný, se zjistilo už během vstupní zdravotní prohlídky, přesto se Liverpool od podpisu smlouvy nenechal odradit. Debut v novém dresu zažil na začátku listopadu, když se dostal z lavičky na hřiště během vítězného utkání Ligy mistrů nad Neapolí. Podruhé (a zatím naposled) se objevil o pár dní později v domácím utkání třetího kola Ligového poháru s Derby County.

Devatenáctiletý mladík sdílel ve čtvrtek na svém instagramovém účtu fotografii z nemocničního lůžka, u níž napsal: „Operace dopadla dobře, je čas si odpočinout, zotavit se a vrátit se silnější.“

Řada bývalých spoluhráčů z Aberdeenu mu v komentářích přála brzké uzdravení. Podobně se vyjádřil například kapitál Liberpoolu Jordan Henderson.

Ramsay se naposled objevil v nominaci k utkání pro prosincové střetnutí Ligového poháru proti Manchesteru City. Jednou byl na lavičce i během zápasu Premier League, a to před mistrovstvím světa při vítězství Liverpoolu nad Tottenhamem. Na hřiště se ale nedostal.

Mladý talent po přestupu marodil několik měsíců se stresovou zlomeninou v zádech, později označil jeho nezpůsobilost hrát deník The Telegraph jako „dlouhodobé zranění“. Vzhledem k tomu, že nebyl zapsán na soupisku pro jarní část Ligy mistrů, je zřejmé, že do konce sezony bude asi mimo hru. Absence borce, od kterého se očekávalo, že bude sbírat první cenné zkušenosti v anglickém velkoklubu a fotbalově růst, je pro Reds nemilou zprávou. I proto, že v aktuálním ročníku má Liverpool mimořádné problémy s marodkou…

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud