Zapomeňte na Spartu či Slavii. Toto jsou 3 nejlepší týmy, které na jaře vládnou Fortuna lize

Zapomeňte na Spartu či Slavii. Toto jsou 3 nejlepší týmy, které na jaře vládnou Fortuna lize

Zapomeňte na Spartu či Slavii. Toto jsou 3 nejlepší týmy, které na jaře vládnou Fortuna lize

Slavia na podzim vládla Fortuna lize a v čele tabulky měla luxusní náskok 16 bodů. Jenže ze čtyř jarních bojů získali svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského jen čtyři body…

Slavia je sice stále v čele ligové tabulky, na jaře se jí ale moc nedaří. Stejně jako Spartě, která ze čtyř zápasů získala jen dva body. Které tři týmy jsou na jaře zatím nejlepší? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Slovan Liberec – 9 bodů

Alexandru Baluta Liberec Ota Bartovský  MAFRA  Profimedia.jpg

Liberci se na podzim moc nedařilo, z dvaceti zápasů získal 27 bodů a přezimoval na devátém místě. Slovan navíc přišel o Oscara s Petarem Musou, kteří odešli do Slavie, ovšem na jaře sbírá body. Svěřenci trenéra Pavla Hoftycha nejprve vyhráli 2:0 na Spartě a poté doma porazili Bohemians i Opavu, kterou smetli výsledkem 4:0. Ve středu navíc liberečtí mají nastoupit v Teplicích.

Foto: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 4

MFK Karviná – 10 bodů

Abdulrahman TAIWO MFK.jpg

Na podzim byli na odpis, Karviná byla v tabulce předposlední a byla jedním z aspirantů na sestup. Kouč Juraj Jarábek, který v průběhu podzimu nahradil Františka Straku, ale na jaře svůj tým zvedl. Karviná ze čtyř zápasů vytěžila deset bodů a navíc ani jednou neinkasovala. Doma Slezané porazili Zlín, Teplice i Příbram, venku uhráli bezgólovou remízu na půdě Bohemians 1905.

Foto: MFK Karviná

Pokračování 4 / 4

Viktoria Plzeň – 12 bodů

Pavel Bucha Plzeň 20 Barbora Reichova  CNC  Profimedia.jpg

Jediným týmem, který na jaře získal 12 bodů, je Plzeň. Ta pod vedením nového kouče Adriána Guľy jede, vyhrála v Opavě, s Příbramí, v Jablonci i proti Českým Budějovicím. Západočeši v těchto zápasech dali už deset branek, sami inkasovali jen jednou a na vedoucí Slavii ztrácí už jen osm bodů.

Foto: Barbora Reichova / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud