Zapomeňte na Pöpperleho. Tři noví gólmani, kteří mají dovést Spartu k titulu

Extraligové týmy už se chystají na nový ročník a zbrojí na boje o titul. V souvislosti s ním se bude znovu hovořit o Spartě, která letos dohrála už ve čtvrtfinále a na zlatou medaili tak čeká dlouhých deset let. I proto vedení klubu zcela změnilo obsazení brankářského postu.

Sami Aittokallio Colorado.jpgNovou jedničkou Sparty by měl být Sami Aittokallio. Ten si v dresu Colorada zachytal i v NHL. (Foto: Profimedia.cz)

Největší slabina Sparty v poslední sezoně? Podle mnohých brankáři. Tomáš Pöpperle se totiž znovu nestal očekávanou oporou, Filip Novotný moc šancí nedostal a jihlavský supertalent Jakub Škarek odchytal za Spartu jen čtyři zápasy. Nyní je vše jinak, Pöpperle s Novotným odešli, Škarek zůstává v Dukle a Sparta bude sázet na zcela novou trojici gólmanů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Sami Aittokallio

Sami Aittokallio Finsko.jpg

Nová jednička Sparty? Zřejmě ano. Čtyřiadvacetiletý Sami Aittokallio byl v minulosti považován za jednoho z nejtalentovanějších finských gólmanů a věštila se mu budoucnost v NHL. V té sice zatím odchytal jen dva zápasy za Colorado a většinu času strávil v AHL či ECHL, přesto se jedná o velmi cennou zkušenost.

Taky má ve sbírce bronz z mistrovství světa osmnáctek, dvakrát chytal na světovém šampionátu juniorů a uplynulé dvě sezony hájil branku předního finského celku Kärpätu Oulu. „Máme na něj vynikající reference," uvedl pro web Sparty sportovní manažer Michal Broš, jenž sám za Oulu tři roky hrával.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

David Honzík

David Honzík 2.jpg

Karlovy Vary sice sestoupily z extraligy, brankář David Honzík ale zůstává mezi elitou. Dnes už bývalou jedničku Energie zlákala nabídka Sparty, do které přestoupil společně s Tomášem Dvořákem.

Třiadvacetiletý Honzík prošel mládežnickými reprezentačními výběry do 16, 17 i 18 let, v roce 2011 ho z 71. pozice draftoval Vancouver a mladý gólman odešel do zámoří. Tři sezony strávil v juniorské QMJHL, v roce 2013 se ale vrátil do Karlových Varů a jeho role rok co rok sílila. V uplynulém ročníku odchytal 26 zápasů v základní části a dalších deset v baráži. Sestupu týmu ale nedokázal zabránit.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Adam Wolf

Sparta.jpg

Očekávaná trojka a varianta pro budoucnost. Adamu Wolfovi je teprve 17 let, do Sparty přišel v roce 2014 z Plzně a postupně začal sbírat zkušenosti v mládežnických výběrech. V uplynulém ročníku debutoval v reprezentační devatenáctce a věští se mu velmi zajímavá budoucnost. Dočká se v příští sezoně premiérového extraligového startu?

Doporučujeme

Články odjinud