Jhon Mosquera (Plzeň) - 5 gólů   Plzeň sice po sezoně přišla o kanonýra Jeana-Davida Beauguela, v kádru má však další hráče, kteří se dokážou prosadit. Nejlepším střelcem západočeské družiny je aktuálně Jhon Mosquera z Kolumbie, který má na kontě už pět přesných zásahů. Dvaatřicetiletý křídelník se trefil i ve dvou posledních zápasech proti Slavii a Bohemians. 
 Jakub Řezníček (Brno) - 5 gólů  Další pětigólový střelec Zbrojovky. Ovšem zatímco Michal Ševčík je teprve na startu kariéry, čtyřiatřicetiletý Jakub Řezníček má za sebou angažmá ve Spartě nebo Plzni. V sezoně 2002/21 hrál za Teplice, tehdy se ale trefil jen jednou, a tak se vrátil do Brna, kde už dříve působil. Poprvé však okusil druhou ligu, v té ale zářil a vystřílel Zbrojovce návrat mezi elitu. A daří se mu i letos, k pěti gólům přidal tři nahrávky. 
 Mick van Buren (Liberec) - 6 gólů   Třicetiletý nizozemský útočník patří stále Slavii. Do sešívaného kádru se ale v létě znovu nevešel, a tak zamířil na další hostování. Tentokrát do Liberce, kde se mu daří náramně. Mick van Buren se letos trefil už šestkrát a patří k nejlepším kanonýrům ligy. Jen pro srovnání, loni dal v barvách Českých Budějovic za celou sezonu jen čtyři góly. 
 Jan Chramosta (Jablonec) - 6 gólů   Šest branek má na kontě taky Jan Chramosta. Jednatřicetiletý útočník dříve býval považován za obrovský talent, ovšem předpoklady, které se do něj vkládaly, úplně nenaplnil. Už loni se ale blýskl sedmi góly za Bohemians a šest branek nasázel i v devíti letošních kolech za Jablonec. Naposledy se trefil dvakrát proti Brnu, má formu jako hrom. 
6
Fotogalerie

Zapomeňte na Kuchtu a další. Toto je 6 (nečekaně) nejlepších střelců Fortuna ligy

Pohled na první tři místa ligové tabulky, která okupují Plzeň, Slavia a Sparta, moc překvapivý není. Zato žebříček aktuálně nejlepších ligových kanonýrů kdekoho zaskočí.

Fortuna liga přišla o Jeana-Davida Beauguela nebo Adama Hložka, Ladislav Almási a Yira Sor se do hry teprve dostávají. Liga ale našla jiné (a docela nečekané) kanonýry. Jména šesti nejlepších z nich najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 7

Michal Ševčík (Brno) - 5 gólů 

Michal Ševčík Brno 22.jpg

Výrazně na sebe upozornil už loni, kdy velmi dobrými výkony pomohl Brnu k postupu mezi elitu. Michal Ševčík však září i v konkurenci nejlepších ligových týmů. Dvacetiletý záložník letos dal už pět branek, ke kterým přidal dvě nahrávky. V zimě okolo něj bude pořádně rušno. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Jhon Mosquera (Plzeň) - 5 gólů 

John Mosquera Plzeň 22 MICHAL RŮŽIČKA  MAFRA  Profimedia.jpg

Plzeň sice po sezoně přišla o kanonýra Jeana-Davida Beauguela, v kádru má však další hráče, kteří se dokážou prosadit. Nejlepším střelcem západočeské družiny je aktuálně Jhon Mosquera z Kolumbie, který má na kontě už pět přesných zásahů. Dvaatřicetiletý křídelník se trefil i ve dvou posledních zápasech proti Slavii a Bohemians. 

Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Jakub Řezníček (Brno) - 5 gólů 

Jakub Řezníček Brno 22.jpg

Další pětigólový střelec Zbrojovky. Ovšem zatímco Michal Ševčík je teprve na startu kariéry, čtyřiatřicetiletý Jakub Řezníček má za sebou angažmá ve Spartě nebo Plzni. V sezoně 2002/21 hrál za Teplice, tehdy se ale trefil jen jednou, a tak se vrátil do Brna, kde už dříve působil. Poprvé však okusil druhou ligu, v té ale zářil a vystřílel Zbrojovce návrat mezi elitu. A daří se mu i letos, k pěti gólům přidal tři nahrávky. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Mick van Buren (Liberec) - 6 gólů 

Micka van Buren Liberec Ota Bartovský  MAFRA  Profimedia.jpg

Třicetiletý nizozemský útočník patří stále Slavii. Do sešívaného kádru se ale v létě znovu nevešel, a tak zamířil na další hostování. Tentokrát do Liberce, kde se mu daří náramně. Mick van Buren se letos trefil už šestkrát a patří k nejlepším kanonýrům ligy. Jen pro srovnání, loni dal v barvách Českých Budějovic za celou sezonu jen čtyři góly. 

Foto: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Jan Chramosta (Jablonec) - 6 gólů 

Jan Chramosta Jablonec 22.jpg

Šest branek má na kontě taky Jan Chramosta. Jednatřicetiletý útočník dříve býval považován za obrovský talent, ovšem předpoklady, které se do něj vkládaly, úplně nenaplnil. Už loni se ale blýskl sedmi góly za Bohemians a šest branek nasázel i v devíti letošních kolech za Jablonec. Naposledy se trefil dvakrát proti Brnu, má formu jako hrom. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Stanislav Tecl (Slavia) - 9 gólů 

Stanislav Tecl Slavia 22 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Do šancí se dostával vždy, trápila jej ale koncovka. Ligu hraje pravidelně od roku 2012, desetigólovou metu však pokořil jen dvakrát. Letos je ovšem dvaatřicetiletý útočník jako vyměněný. Stal se ofenzivní jedničkou Slavie a s devíti góly je nejlepším ligovým kanonýrem. Pokud mu střelecká forma vydrží, může se dostat na hodně vysoké číslo. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud