Zapomeňte na Jágra. 3 čeští hokejisté, kteří se budou rvát o místo v Las Vegas

Jaromír Jágr a Las Vegas? Zapomeňte. Český veterán (prozatím) nezamířil do kádru nováčka NHL a o své budoucnosti stále jedná. Čeští fanoušci ale nemusí zoufat, v organizace Golden Knights mohou sledovat jiné krajany.

Vegas Golden Knights.jpg
Nováček z Vegas vstupuje na mapu NHL. O místo v týmu usilují i tři Češi. (Foto: Profimedia.cz)

Las Vegas je na mapě NHL úplným nováčkem a nikdo neví, co od této organizace může čekat. Svou budoucnost se Zlatými rytíři spojí také čeští hokejisté, které klub získal v uplynulých týdnech. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Tomáš Hyka

Tomáš Hyka.jpg

Čtyřiadvacetiletého útočníka draftovalo před pěti lety Los Angeles, Kings mu ale nedali šanci a Tomáš Hyka sen o startu v NHL odložil. Loni nastupoval za Mladou Boleslav, ve kterém se vypracoval v klíčového hráče týmu, dostal se do reprezentace a dokonce si zahrál i na mistrovství světa. Krátce poté se stal jednou z prvních posil Vegas, s nimiž šikovný a produktivní forvard podepsal roční kontrakt na 710 tisíc dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Tomáš Nosek

Tomáš Nosek Detroit.jpg

Zámořské kluby umístily na trh s volnými hráči devět Čechů, další byli k mání. Čekalo se, že Vegas uloví v rozšiřovacím draftu třeba Petra Mrázka, Golden Knights ale ukázali na jeho spoluhráče z Detroitu Tomáše Noska.

Čtyřiadvacetiletý forvard, jenž do zámoří odešel před třemi lety z Pardubic, odehrál za Red Wings v uplynulém ročníku 11 zápasů a připsal si první branku v NHL. Daleko více prostoru dostával v AHL, v základní části posbíral 41 kanadských bodů, dalších 22 přidal v play-off a Grand Rapids pomohl k zisku Calder Cupu. O další šanci se bude rvát ve Vegas.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Jiří Patera

Jiří Patera.jpg

Pražský rodák a odchovanec Slavie je prvním českým hokejistou, kterého Vegas draftovali. Na řadu šel v šestém kole, jako 161. hráč v pořadí. Osmnáctiletý gólman přešel před uplynulou sezonou do Českých Budějovic a letos by si mohl odbýt premiéru v seniorském hokeji.

Na debut v NHL si mládežnický reprezentant a účastník uplynulého šampionátu osmnáctek musí ještě nějakou dobu počkat, rozhodně ale není bez šance.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud