Matěj Jurásek (Slavia) – 3,5 mil. eur  Jeden z ligových klenotů. Dvacetiletý Matěj Jurásek patří k důležitým postavám slávistické družiny, nakoukl už i do reprezentace. Sešívaní na něm jednou hodně vydělají, zájemci o jeho služby už v zahraničí jsou. Jak dlouho jej v Edenu udrží?

Matěj Jurásek (Slavia) – 3,5 mil. eur
Jeden z ligových klenotů. Dvacetiletý Matěj Jurásek patří k důležitým postavám slávistické družiny, nakoukl už i do reprezentace. Sešívaní na něm jednou hodně vydělají, zájemci o jeho služby už v zahraničí jsou. Jak dlouho jej v Edenu udrží?

 Jindřich Staněk (Plzeň) – 3,5 mil. eur  Úvod sezony Plzni moc nevyšel, teď už se ale opět veze na vlně. Do dobré pohody se dostal taky Jindřich Staněk, který je považován za nejlepšího českého gólmana ligy. V sedmi ligových duelech udržel jen jedno čisté konto, vytáhl ale řadu důležitých zákroků. Jeho cena je stále vysoká, je mu však „už“ 27 let. Šanci na zajímavý zahraniční přestup ovšem ještě má.
 Tomáš Holeš (Slavia) – 3,5 mil. eur  Slávistický gladiátor. Pokud je zdravý, má jisté místo v sešívané sestavě, stejně tak v reprezentaci. A je úplně jedno, kam jej postavíte. Na Holešovi už Pražané nevydělají, je mu 30 let, v Edenu je ale nepostradatelný.
 Martin Vitík (Sparta) – 3,5 mil. eur  Stejně jako slávistický Jurásek má obrovský potenciál. Dvacetiletý stoper už se dostal na radar zahraničních klubů a docela brzy nejspíš odejde do ciziny. Teď ale ještě sbírá zkušenosti na Letné, ve Spartě má velmi dobrou pozici.
 Jan Kuchta (Sparta) – 4 mil. eur  Z české ligy už jednou za velké peníze odcházel. V zimě roku 2022 přestupoval ze Slavie do Lokomotivu Moskva za více než 100 milionů korun. Teď je kmenovým hráčem Sparty, v létě se však o jeho přestupu do zahraničí mluvilo znovu. Zvedne kotvy během zimy?
6
Fotogalerie

Zapomeňte na cizince. Toto je 6 nejdražších Čechů, kteří hrají ve Fortuna lize

Česká Fortuna liga je plná kvalitních fotbalistů ze zahraničí. Nejdražší hráč soutěže má ale český pas.

Podívali jsme se na renomovaný portál transfermarkt.de a sestavili podle něj žebříček šesti aktuálně nejhodnotnějších českých fotbalistů Fortuna ligy. Jeho podobu najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Matěj Jurásek (Slavia) – 3,5 mil. eur

Bez názvu1.jpg

Jeden z ligových klenotů. Dvacetiletý Matěj Jurásek patří k důležitým postavám slávistické družiny, nakoukl už i do reprezentace. Sešívaní na něm jednou hodně vydělají, zájemci o jeho služby už v zahraničí jsou. Jak dlouho jej v Edenu udrží?

Foto: Radek Vebr / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Jindřich Staněk (Plzeň) – 3,5 mil. eur

Jindřich Staněk 23.jpg

Úvod sezony Plzni moc nevyšel, teď už se ale opět veze na vlně. Do dobré pohody se dostal taky Jindřich Staněk, který je považován za nejlepšího českého gólmana ligy. V sedmi ligových duelech udržel jen jedno čisté konto, vytáhl ale řadu důležitých zákroků. Jeho cena je stále vysoká, je mu však „už“ 27 let. Šanci na zajímavý zahraniční přestup ovšem ještě má.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Tomáš Holeš (Slavia) – 3,5 mil. eur

Tomáš Holeš 23 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Slávistický gladiátor. Pokud je zdravý, má jisté místo v sešívané sestavě, stejně tak v reprezentaci. A je úplně jedno, kam jej postavíte. Na Holešovi už Pražané nevydělají, je mu 30 let, v Edenu je ale nepostradatelný.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Martin Vitík (Sparta) – 3,5 mil. eur

Martin Vitík 23 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Stejně jako slávistický Jurásek má obrovský potenciál. Dvacetiletý stoper už se dostal na radar zahraničních klubů a docela brzy nejspíš odejde do ciziny. Teď ale ještě sbírá zkušenosti na Letné, ve Spartě má velmi dobrou pozici.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Jan Kuchta (Sparta) – 4 mil. eur

Jan Kuchta Sparta 23.jpg

Z české ligy už jednou za velké peníze odcházel. V zimě roku 2022 přestupoval ze Slavie do Lokomotivu Moskva za více než 100 milionů korun. Teď je kmenovým hráčem Sparty, v létě se však o jeho přestupu do zahraničí mluvilo znovu. Zvedne kotvy během zimy?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Ladislav Krejčí (Sparta) – 5 mil. eur

Ladislav Krejčí 23.jpg

Nejdražším hráčem celé ligy je sparťanský kapitán a reprezentant Ladislav Krejčí. Čtyřiadvacetiletý válečník aktuálně stojí pět milionů eur, jeho cena však ještě nejspíš půjde nahoru. Pokud se nestane nic neočekávaného, Letnou jednou opustí. Kam to bude? A za kolik?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud