Zapomeňte na cizince. Takto by vypadala ryze česká sestava pražské Sparty

O kvalitních zahraničních týmech se říká, že by vždy postavily minimálně dvě kvalitní jedenáctky. To už platí také pro Spartu. Jedna by mohla být zahraniční, druhá ryze česká…

TBH.jpg

Včera jsme zde sestavili sparťanskou sestavu, do které jsme zařadili pouze zahraniční fotbalisty. Dnes ale nechejme Kayu, Ben Chaima, Janka a spol. stranou, stejně tak, jako zranění a další zdravotní problémy. Jak by vypadala optimální sparťanská sestava složená jen z českých fotbalistů? Podívejte se na následující kapitoly.

Pokračování 2 / 12

Brankář – Tomáš Koubek

Tomáš Koubek Sparta.jpg

Blíže do sestavy má posila Martin Dúbravka, ovšem ani český reprezentant Tomáš Koubek neskládá zbraně. Loni vyhrál minisouboj s Davidem Bičíkem, zvládne se dostat i přes slovenského parťáka?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 12

Pravý obránce – Ondřej Zahustel

Ondřej Zahustel Sparta.jpg

Dříve hrával na postu pravého záložníka, ve Spartě se však přeškolil na krajního beka. V uplynulé sezoně ho trápily zdravotní problémy, odehrál jen 13 zápasů a pouze šestkrát byl v základní sestavě. Letos to zřejmě nebude jiné.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 12

Stoper – David Hovorka

David Hovorka 2.jpg

Sparta ho přivedla už v zimě z Liberce, David Hovorka však přicházel zraněný. Letenští i proto přivedli Štětinu s Kayou a Hovorku čeká tvrdý boj o místo v sestavě.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 12

Stoper – Michal Kadlec

Michal Kadlec SParta 2.jpg

Na Letnou se vrátil před rokem z Fenerbahce a po většinu sezony patřil do základní sestavy, ve které odehrál 27 zápasů a vstřelil tři branky. V přípravě ho ale trápily zdravotní problémy, i proto začne mezi náhradníky.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 12

Levý obránce – Martin Frýdek

Martin Frýdek 2.jpg

Můžete ho postavit kamkoliv a on předvede spolehlivý výkon. I proto má Martin Frýdek velkou šanci, že se jako jeden z mála českých fotbalistů dostane do základní sestavy. Frýdek může nastoupit jak na kraji obrany, tak i v záložní řadě.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 12

Pravý záložník – Václav Kadlec

Václav Kadlec Sparta 4.jpg

Stramaccioni ho v přípravě zkoušel na postu tvořivého záložníka, ten mu ale neseděl. Jenže Václav Kadlec zklamal italského kouče natolik, že ho nevzal ani do Bělehradu. „Zdravotně je v pořádku, ale nedělá to, co po něm chci. To jsem mu taky napřímo řekl,“ uvedl. V české sestavě by však nechyběl.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 8 / 12

Střední záložník – Lukáš Vácha

Lukáš Vácha 2.jpg

Lukáše Váchu trápí v poslední době zdravotní problémy. Dostihly ho i v přípravě a někdejší reprezentační štít bude minimálně měsíc mimo hru. Letenští se s tím vypořádali po svém – přivedli Ria Mavubu a Georgese Mandjecka.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 9 / 12

Střední záložník – Lukáš Mareček

Lukáš Mareček Barbora Reichová CNC Profimedia 2.jpg

Jedním z mála českých hráčů, který by se mohl probojovat do základní sestavy Sparty, je Lukáš Mareček. Spolehlivý univerzál nedávno prodloužil s klubem smlouvu a zdá se, že s ním na Letné počítají.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 10 / 12

Střední záložník – Tomáš Rosický

Tomáš Rosický Sparta dres.jpg

Sparta stále hledá tvořivého středního záložníka. Jednoho takového sice má, jenže Tomáš Rosický je znovu na marodce. Loni odehrál jen pár minut a nikdo neví, kdy a zda vůbec se ještě vrátí do hry. Kdyby byl fit, měl by jistý flek v sestavě…

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 11 / 12

Levý záložník – Josef Šural

Josef Šural Sparta.jpg

Josef Šural se dostal v závěru uplynulé sezony do velmi dobré formy, která mu vydržela i během přípravy. Jeho výhodou je, že může hrát na obou krajích zálohy i v útoku. My jsme ho v českém týmu zařadili nalevo.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 12 / 12

Útočník – David Lafata

David Lafata Sparta 4.jpg

Sparta sice přivedla zkušeného kanonýra Marca Janka, klidně se však může stát, že ho během pár zápasů vystřídá David Lafata. Tomu sice bude na podzim už 36 let, ze svého střeleckého umění ale nic neubral. Rozhodně ještě nepatří do starého železa!

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud