Zápas začne za stavu 1:0, autor branky nebude hrát. NHL mění historii

Historie je od toho, aby se přepisovala. Jednu nezvyklou premiéru dnes zažijí i v NHL, která nabídne zápas, jehož skóre bude od úvodního buly 1:0. Zdá se vám to šílené? Ne, všechno dává smysl…

Nathan Horton (na snímku) dal gól v zápase, do kterého zřejmě nezasáhne. (Foto: Profimedia.cz)

Je tomu už téměř měsíc, co během zápasu Dallasu s Columbusem zkolaboval na lavičce domácí útočník Rich Paverly, který následně bojoval o život. V té chvíli časomíra ukrojila ze hry téměř sedm minut, vedení NHL se ale kvůli dramatické situaci rozhodlo zápas ukončit.

Jenže „fór“ spočívá v tom, že Columbus už vedl 1:0. A tak se představitelé soutěže odhodlali k průlomovému kroku a rozhodli, že středeční zápas sice začne znovu a bude se hrát 60 minut, ale Blue Jackets do něj už vstoupí s jednogólovým vedením.

Tímto ale zajímavosti opakovaného utkání nekončí. Autorem hostující branky byl před měsícem Nathan Horton. Ten je ale nyní zraněný a je velmi pravděpodobné, že do opakovaného utkání nezasáhne. A tak poprvé v historii NHL bude uveden v zápise o utkání střelec, který nebude na ledě ani na střídačce.

Nechme se překvapit, co dalšího ještě souboj Dallasu s Columbusem nabídne…