David Vaněček  Než plzeňský odchovanec David Vaněček odešel na začátku ledna roku 2019 do Skotska, dal v nejvyšší soutěži 28 branek. Rádi na jeho branky vzpomínají především v Teplicích, odkud do Hearts zamířil. V ostrovním klubu však odehrál jen sedm utkání a angažmá mu pořádně zhořklo, protože si nesedl s trenérem. V létě roku 2019 byl vyexpedován do maďarského klubu Puskás Akadémia, kde se znovu rozstřílel a patřil k oporám mužstva. Ve 44 zápasech ve všech soutěžích, do kterých nastoupil, dal 15 gólů. Po necelých dvou letech zamířil na několikaměsíční štaci do konkurenčního Diósgyöru v létě roku 2021 podepsal dvouletou smlouvu v Olomouci. Profimedia.cz

David Vaněček
Než plzeňský odchovanec David Vaněček odešel na začátku ledna roku 2019 do Skotska, dal v nejvyšší soutěži 28 branek. Rádi na jeho branky vzpomínají především v Teplicích, odkud do Hearts zamířil. V ostrovním klubu však odehrál jen sedm utkání a angažmá mu pořádně zhořklo, protože si nesedl s trenérem. V létě roku 2019 byl vyexpedován do maďarského klubu Puskás Akadémia, kde se znovu rozstřílel a patřil k oporám mužstva. Ve 44 zápasech ve všech soutěžích, do kterých nastoupil, dal 15 gólů. Po necelých dvou letech zamířil na několikaměsíční štaci do konkurenčního Diósgyöru v létě roku 2021 podepsal dvouletou smlouvu v Olomouci. Profimedia.cz

Zanechali stopu. 4 čeští fotbalisté, kteří oblékli dres maďarského klubu Puskás Akadémia

Maďarským klubem Puskás Akadémia, který vede bývalý kouč Liberce Zsolt Hornyak, prošli cizinci 34 zemí z celého světa. Významné místo mezi nimi mají Češi.

Vládcem aktuálního ročníku maďarské ligy se stal Ferencváros, na čtvrtém místě tabulky skončil celek Puskás Akadémia, jemuž tak jen těsně unikl postup do Konferenční ligy. Tento tým má na soupisce i dva české hráče. Celkem však dosud obléklo dres Puskáse kvarteto tuzemských hráčů, kteří v součtu odehráli 222 utkání a nastříleli 37 branek. Lepší jsou v tomto ohledu v klubové historii pouze Chorvaté. Jména těchto borců najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

David Vaněček

David Vaněček1.jpg

Než plzeňský odchovanec David Vaněček odešel na začátku ledna roku 2019 do Skotska, dal v nejvyšší soutěži 28 branek. Rádi na jeho branky vzpomínají především v Teplicích, odkud do Hearts zamířil. V ostrovním klubu však odehrál jen sedm utkání a angažmá mu pořádně zhořklo, protože si nesedl s trenérem.

V létě roku 2019 byl vyexpedován do maďarského klubu Puskás Akadémia, kde se znovu rozstřílel a patřil k oporám mužstva. Ve 44 zápasech ve všech soutěžích, do kterých nastoupil, dal 15 gólů. Po necelých dvou letech zamířil na několikaměsíční štaci do konkurenčního Diósgyöru v létě roku 2021 podepsal dvouletou smlouvu v Olomouci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Patrizio Stronati

Patrizio Stronati-Puskás.jpg

Byl oporou Baníku a vypracoval se do pozice jednoho z nejlepších stoperů celé ligy. Bojoval o místo v kádru pro mistrovství Evropy a o jeho podpis měl zájem Puskás. O přestup stál i Patrizio Stronati, jednání se ale táhla. Vedení ostravského celku však nakonec svou oporu pustilo a obránce s italskými kořeny v létě 2021 přestoupil - maďarský klub za něho zaplatil okolo 25 milionů korun. Osmadvacetiletý obránce je v klubu stále a smlouvu má podepsanou až do konce ročníku 2024/25.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Jakub Plšek

Jakub Plšek-Puskás.jpg

Jakub Plšek do Maďarska odešel v lednu roku 2020. Devětadvacetiletý záložník odehrál v české lize 116 zápasů za Olomouc a do statistik si připsal 26 branek. V ročníku 2016/17 byl nejlepším střelcem soutěže. V Maďarsku se mu povedl premiérový ročník, který zakončil se sedmi ligovými góly a třemi nahrávkami. Od další sezony však jeho výkonnost i nasazování do zápasů klesá. Z českých fotbalistů však v barvách Puskáse nikdo neodehrál víc zápasů než a také má na kontě nejvíc branek. V Klubu má podepsanou smlouvu do roku 2025.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Libor Kozák

Libor Kozák1.jpg

Bývalý hráč Liberce, Aston Villy nebo Lazia se v ročníku 2019/20 společně s Petarem Musou podělil o korunu pro krále střelců české nejvyšší soutěže, v další sezoně už s ním ale na Letné přestali počítat. Útočník, jehož během celé kariéry provázaly zdravotní problémy, však bez angažmá dlouho nezůstal a zamířil do Maďarska. V Puskási odehrál 29 zápasů, nastřílel pět branek a v létě roku 2022 se vrátil do tuzemské ligy.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud