Zámořské posily. 7 hráčů z Kanady a USA, které přivedly extraligové kluby

Ryan Hollweg, který patřil několik let k oporám plzeňského týmu, v extralize skončil. České kuby však byly na přestupovém trhu aktivní a ze zahraničí přivedly několik zámořských posil.

Bez názvu.jpg

Kanaďané i Američané dodávají zápasům říz. Hollweg byl toho důkazem, Hradec Králové zase přetáhl z Mladé Boleslavi gólmana Brandona Maxwella a na extraligových stadionech uvidíme i další zajímavé hráče ze zámoří. Jména sedmi nových hokejistů zpoza Atlantiku, kteří se představí v extralize, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Conor Allen (Wolfsburg - Plzeň)

Conor Allen Petr Eret  MAFRA  Profimedia.jpg

Dohromady i s play-off odehrál téměř tři stovky zápasů v AHL a vybojoval jeden Calder Cup. Taky si připsal sedm startů v dresu New Yorku Rangers a v průběhu loňské sezony odešel ze zámoří do německého Wolfsburgu. Tam se ale osmadvacetiletý bek dlouho neohřál a stal se posilou Plzně.

Foto: Petr Eret / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 8

Jeremie Blain (Innsbruck - Sparta)

Jeremie Blain Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

V roce 2010 ho draftoval Edmonton, kanadský bek Jeremie Blain si ale v NHL nezahrál. Několik let působil v AHL a uplynulé dvě sezony strávil v EBEL lize. Nejprve hrál za Villacher a loni působil v Innsbrucku, kde mimo jiné posbíral 104 trestných minut.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 8

Steven Delisle (Banská Bystrica - Sparta)

Steven Delisle Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Také Steven Delisle má kanadský pas. Sedmadvacetiletý bek rovněž prošel draftem, ve kterém ho v roce 2008 získal Columbus. Do NHL se ale nedostal. Loni působil v Banské Bystrici, za kterou odehrál 43 zápasů. Teď se chystá na extraligovou premiéru.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 8

Taylor Doherty (Atlanta Gladiators - Liberec)

Taylor Doherty.jpg

V zámoří lovil i Liberec. Filip Pešán přivedl do kádru Taylora Dohertyho, jehož v druhém kole draftu 2009 získalo San Jose. Sedmadvacetiletý bek ale NHL nikdy neokusil, působil jen na farmě a loni hrál také za Atlantu Gladiators v ECHL. V celkových 67 startech si připsal dvacet kanadských bodů a poté se vydal na první evropské angažmá.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Peter Mueller (Salcburk - Kometa)

Peter Mueller Kloten.jpg

Kometa bude útočit na třetí titul v řadě. Bude u toho i Peter Mueller, který se v roce 2006 stal osmičkou draftu NHL. V tom amerického útočníka ulovil Phoenix, Mueller později působil také v Coloradu a na Floridě a dohromady v NHL odehrál 297 zápasů. V roce 2013 zamířil do Švýcarska, hrál také ve Švédsku, loni působil v Salcburku a od léta je třicetiletý forvard novou posilou Komety.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Sébastien Piché (Linec – Hradec Králové)

Sébastien Piché.jpg

Kádr Mountfieldu se přes léto hodně obměnil. Hradec Králové přivedl amerického gólmana Brandona Maxwella a na jeho soupisku přibyl i kanadský bek Sébastien Piché. Třicetiletý obránce, jenž prošel několika zámořskými soutěžemi, je od roku 2013 v Evropě. Nejprve hrál za Bolzano, poté působil v Linci. Pravidelně býval hodně produktivní, povede se mu stejně i v extralize?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Zach Sill (Hershey Bears - Sparta)

Zach Sill.jpg

Další nový Kanaďan ve sparťanské kabině. Třicetiletý bek má hodně zajímavý životopis, Zach Sill sice nikdy neprošel draftem NHL, v nejslavnější hokejové lize si ale zahrál za Pittsburgh, Toronto a také působil ve Washingtonu. Uplynulé tři ročníky byl asistentem kapitána ve farmářském týmu Capitals a v létě přišel z Hershey do Sparty. V NHL odehrál celkově 93 zápasů, jak se mu povede v extralize?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud