Conor Allen (USA, Škoda   Plzeň) . Devětadvacetiletý bek, jenž má na kontě několik odehraných zápasů v dresu New Yorku Rangers, přišel do Plzně před sezonou z německého Wolfsburgu. V základní části si téměř stokilový obránce připsal 14 (9+5) bodů a další čtyři zatím přidal v play-off. Foto: Petr Eret / MAFRA / Profimedia

Conor Allen (USA, Škoda Plzeň). Devětadvacetiletý bek, jenž má na kontě několik odehraných zápasů v dresu New Yorku Rangers, přišel do Plzně před sezonou z německého Wolfsburgu. V základní části si téměř stokilový obránce připsal 14 (9+5) bodů a další čtyři zatím přidal v play-off. Foto: Petr Eret / MAFRA / Profimedia

 Taylor Doherty (Kanada, Bílí Tygři Liberec) . Osmadvacetiletý Taylor Doherty byl v roce 2009 vybrán ve druhém kole draftu NHL týmem San Jose. Nejlepší ligu světa kanadský obránce ale nikdy neokusil a v létě poprvé zamířil do Evropy. V základní části libereckým Bílým Tygrům pomohl šesti kanadskými body. Foto: Profimedia.cz
 Nicholas Jones (USA, Škoda Plzeň). Rodák z amerického Scrantonu je v Plzni už druhým rokem. Na západ Čech přišel z Norska, kde strávil jeden rok po odchodu ze zámoří. Osmadvacetiletý obránce si zahrál v AHL i v nižších zámořských soutěžích, NHL ale nikdy neokusil. Letos celkově posbíral už 16 bodů. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Alexandre Mallet (Kanada, Kometa Brno). Prošel ve druhém kole draftu NHL v roce 2012, ve kterém ho získal Vancouver, za Canucks si ale nikdy nezahrál. Před sezonou 2016/17 posílil Pardubice, už v průběhu ročníku však zamířil do Komety, se kterou získal titul. Loni si v základní části připsal 28 bodů a dalších sedm jich přidal ve vítězném play-off. Letos dal šest branek a přidal stejný počet asistencí, ve vyřazovacích bojích se ale šestadvacetiletý forvard zatím neprosadil. Foto: Profimedia.cz
 Peter Mueller (USA, Kometa Brno). Psal se rok 2006 a Peter Mueller se tehdy stal osmičkou draftu NHL. V zámoří si zahrál za Phoenix, Colorado a Floridu, působil také ve Švýcarsku, Švédsku či Rakousku, odkud před sezonou přišel do Komety. V základní části dal americký útočník 24 branek, přidal 21 asistencí a produktivní je zatím i v play-off. Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
7
Fotogalerie

Zámořská stopa v semifinále. 7 hráčů zpoza Atlantiku, kteří zasáhnou do bojů o medaile

Zápasy české reprezentace se zámořskými výběry vždy budily emoce. To zkrátka hokejisté z Kanady a USA umí. Platí to i o extraligových bojích.

V boji o extraligový titul zůstaly poslední čtyři týmy. Do semifinálových bitev přitom zasáhne i několik hráčů zpoza Atlantiku, které ve svých řadách mají v Liberci, Třinci, Kometě i Plzni. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Conor Allen (USA, Škoda Plzeň)

Conor Allen Petr Eret MAFRA Profimedia.jpg

Devětadvacetiletý bek, jenž má na kontě několik odehraných zápasů v dresu New Yorku Rangers, přišel do Plzně před sezonou z německého Wolfsburgu. V základní části si téměř stokilový obránce připsal 14 (9+5) bodů a další čtyři zatím přidal v play-off.

Foto: Petr Eret / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 3 / 8

Taylor Doherty (Kanada, Bílí Tygři Liberec)

Taylor Doherty Liberec.jpg

Osmadvacetiletý Taylor Doherty byl v roce 2009 vybrán ve druhém kole draftu NHL týmem San Jose. Nejlepší ligu světa kanadský obránce ale nikdy neokusil a v létě poprvé zamířil do Evropy. V základní části libereckým Bílým Tygrům pomohl šesti kanadskými body.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 8

Nicholas Jones (USA, Škoda Plzeň)

Nicholas Jones Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Rodák z amerického Scrantonu je v Plzni už druhým rokem. Na západ Čech přišel z Norska, kde strávil jeden rok po odchodu ze zámoří. Osmadvacetiletý obránce si zahrál v AHL i v nižších zámořských soutěžích, NHL ale nikdy neokusil. Letos celkově posbíral už 16 bodů.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 8

Alexandre Mallet (Kanada, Kometa Brno)

Alexandre Mallet Kometa.jpg

Prošel ve druhém kole draftu NHL v roce 2012, ve kterém ho získal Vancouver, za Canucks si ale nikdy nezahrál. Před sezonou 2016/17 posílil Pardubice, už v průběhu ročníku však zamířil do Komety, se kterou získal titul. Loni si v základní části připsal 28 bodů a dalších sedm jich přidal ve vítězném play-off. Letos dal šest branek a přidal stejný počet asistencí, ve vyřazovacích bojích se ale šestadvacetiletý forvard zatím neprosadil.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 8

Peter Mueller (USA, Kometa Brno)

Peter Mueler Kometa Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Psal se rok 2006 a Peter Mueller se tehdy stal osmičkou draftu NHL. V zámoří si zahrál za Phoenix, Colorado a Floridu, působil také ve Švýcarsku, Švédsku či Rakousku, odkud před sezonou přišel do Komety. V základní části dal americký útočník 24 branek, přidal 21 asistencí a produktivní je zatím i v play-off.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 7 / 8

Tyler Redenbach (Kanada, Bílí Tygři Liberec)

Tyler Redenbach Michal Beránek CNC Profiedia.jpg

O medaile si zahraje i Tyler Redenbach. Čtyřiatřicetiletý útočník dlouho hrál v zámoří, několik let nastupoval také ve Finsku, působil ve Švýcarsku a v sezoně 2015/16 se objevil v Pardubicích. Krátce byl i v Třinci a v průběhu loňské sezony posílil Liberec. Letos v základní části posbíral 18 (9+9) bodů.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 8 / 8

Ethan Werek (Kanada, Oceláři Třinec)

Ethan Werek Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Zámořského hráče má ve svém kádru i Třinec. Ethan Werek byl v roce 2009 vybrán ve druhém kole draftu, za New York Rangers si ale v NHL nikdy nezahrál. Nyní je sedmadvacetiletý kanadský útočník na svém prvním evropském angažmá a v Třinci během 34 zápasů v základní části posbíral 24 (13+11) bodů.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud