Obránce: T.J. Melancon - Liberec  Šestadvacetiletý kanadský obránce působil několik let v AHL. V roce 2020 zamířil do slovenského Zvolena a loni byl už v Liberci. Minulý ročník končil s 13 body v základní části a čtyřmi dalšími v play-off. Taky letos patří ke klíčovým bekům Bílých Tygrů. 
 Obránce: Willie Raskob - Vítkovice  Vítkovice byly na přestupovém trhu aktivní a přivedly i několik posil ze zámoří. Jendou z nich je sedmadvacetiletý americký obránce Willie Raskob, který dorazil ze slovenské Nitry. Dříve hrával taky v Dánsku a v jednom zápase nakoukl do AHL. Už loni na Slovensku byl hodně produktivní a vidět je taky v extralize. Na kontě má zatím pět gólových nahrávek. 
 Útočník: Peter Krieger - Vítkovice  Další z letních zámořských vítkovických posil. Osmadvacetiletý americký útočník hrával ve Švédsku, v několika zápasech se ukázal v AHL a loni posbíral celkově 50 bodů za slovenskou Nitru. Tam si jej vyhlédly Vítkovice, za které dal ve 12 duelech už šest branek, k nimž přidal šest asistencí. 
 Útočník: Giorgio Estephan - Litvínov  Litvínovským hokejistům se letos nedaří a v tabulce jsou poslední. Z čeho mohou mít fanoušci Vervy aspoň trochu radost, to jsou výkony kanadského útočníka Giorgia Estephana. Pětadvacetiletý forvard, jehož v roce 2015 draftovalo Buffalo, byl v Litvínově už loni a vedl si na výbornou, o čemž svědčí 48 získaných bodů. Letos se trefil zatím jednou, k tomu přidal šest nahrávek. 
6
Fotogalerie

Zámořská letka. Takto by vypadala elitní extraligová kanadsko-americká formace

Nejlepší čeští hokejisté nastupují v zámořské NHL. Naopak to pochopitelně nefunguje, ovšem taky v extralize najdeme několik zajímavých hráčů z Kanady či USA.

Hokejisté zpoza Atlantiku, kteří působí v extralize, patří ve svých týmech k tahounům. Rozhodli jsme se, že z nich poskládáme elitní extraligovou kanadsko-americkou formaci. Její podobu najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 7

Brankář: Landon Bow – Kladno 

Landon Bow Kladno Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

V sezoně 2018/19 odchytal dva zápasy za Dallas v NHL. Další zkušenosti sbíral na farmě a loni byl už v extralize. Landon Bow chytá za Kladno a patří k nejlepším gólmanům extraligy. Sedmadvacetiletý kanadský gólman si i letos drží úspěšnost zákroků nad 92 procenty. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Obránce: T.J. Melancon - Liberec 

TJ Melancom Liberec Beranek CNC Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý kanadský obránce působil několik let v AHL. V roce 2020 zamířil do slovenského Zvolena a loni byl už v Liberci. Minulý ročník končil s 13 body v základní části a čtyřmi dalšími v play-off. Taky letos patří ke klíčovým bekům Bílých Tygrů. 

Foto: Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Obránce: Willie Raskob - Vítkovice 

Willie Raskob Vítkovice Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Vítkovice byly na přestupovém trhu aktivní a přivedly i několik posil ze zámoří. Jendou z nich je sedmadvacetiletý americký obránce Willie Raskob, který dorazil ze slovenské Nitry. Dříve hrával taky v Dánsku a v jednom zápase nakoukl do AHL. Už loni na Slovensku byl hodně produktivní a vidět je taky v extralize. Na kontě má zatím pět gólových nahrávek. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Útočník: Peter Krieger - Vítkovice 

Peter Krieger Vítkovice Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Další z letních zámořských vítkovických posil. Osmadvacetiletý americký útočník hrával ve Švédsku, v několika zápasech se ukázal v AHL a loni posbíral celkově 50 bodů za slovenskou Nitru. Tam si jej vyhlédly Vítkovice, za které dal ve 12 duelech už šest branek, k nimž přidal šest asistencí. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Útočník: Giorgio Estephan - Litvínov 

Giorgio Estephan Litvínov Ondřej Bičiště MAFRA Profimedia.jpg

Litvínovským hokejistům se letos nedaří a v tabulce jsou poslední. Z čeho mohou mít fanoušci Vervy aspoň trochu radost, to jsou výkony kanadského útočníka Giorgia Estephana. Pětadvacetiletý forvard, jehož v roce 2015 draftovalo Buffalo, byl v Litvínově už loni a vedl si na výbornou, o čemž svědčí 48 získaných bodů. Letos se trefil zatím jednou, k tomu přidal šest nahrávek. 

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Útočník: Peter Mueller - Vítkovice 

Peter Mueller Vítkovice ALEXANDR SATINSKÝ MAFRA Profimedia.jpg

Americký bombarďák v létě opustil Kometu a překvapivě zamířil do Vítkovic. Zdá se však, že tato změna prospěla všem. V brněnském celku mohou vyniknout i další hráči a spokojené jsou rovněž Vítkovice, kterým Peter Mueller ohromně pomáhá. Čtyřiatřicetiletý forvard, který okusil i NHL, sice zatím odehrál jen šest zápasů, na kontě už má ale čtyři góly a stejný počet nahrávek. 

Foto: ALEXANDR SATINSKÝ / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud