Zajímavý a „exotický” mix na Stínadlech. Toto je 5 cizinců, kteří působí v Teplicích

Na podzim na tom byli bídně. Nebýt tragické Karviné, tak jsou fotbalisté Teplic na sestup. Na jaře se ale pod vedením trenéra Jiřího Jarošíka náramně zvedli.

Teplice mají zajímavě poskládaný kádr. Na Stínadlech působí zkušení Tomáš Grigar, Ondřej Mazuch nebo Lukáš Mareček, ale taky několik nadějných mladíků i pět zajímavých cizinců. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Dejan Boljević - Srbsko, obránce 

Jedna ze zimních posil Teplic. Jednatřicetiletý levý bek dorazil do české ligy z Arménie, předtím však hrával taky v Kazachstánu, Rusku, Srbsku, na Maltě i v Černé Hoře. Na Stínadlech se uvedl dobře a ve všech třech jarních zápasech byl v základu.

Pokračování 3 / 6

Mohamed Tijani - Pobřeží slonoviny, obránce 

profimedia-0660198108.jpg

O stopera z Pobřeží slonoviny dříve stála Sparta, ovšem poté, co se odhalily hráčovy zdravotní problémy, od něj dali na Letné ruce pryč. Čtyřiadvacetiletý Mohamed Tijani se ale stěhoval do Slavie, za kterou odehrál dva zápasy v jarní části sezony 2019/20. Potom hostoval v Liberci a teď je v Teplicích. Na jaře nechyběl na hřišti ani jednu minutu. 

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Vicu Bulmaga - Rumunsko,  záložník

profimedia-0642028726.jpg

Rumun Vicu Bulmaga má ještě celou kariéru před sebou, je mu teprve 18 let, v B týmu Teplic ale během podzimu ukázal zajímavý potenciál a vstřelil i dvě branky. V listopadu odehrál poločas utkání proti Spartě. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Ngosa Nsunzu - Zambie, záložník 

Po ligových trávnících běhá několik fotbalistů z Afriky, ovšem ze Zambie je jediný. Třiadvacetiletý záložník Ngosa Nsunzu přišel na Stínadla v létě, přičemž předtím hrával v Izraeli. V lize si zatím připsal tři starty, včetně dvou jarních kol, do hry šel však pokaždé jen na pár minut v závěru. 

Pokračování 6 / 6

Matías Succar - Peru, útočník 

profimedia-0642095715.jpg

Jednoho cizince mají Teplice i v útoku. Je jím jediný ligový fotbalista z Peru Matías Succar, který dal v podzimním utkání se Spartou svůj první ligový gól. Na Stínadlech však třiadvacetiletý rodák z Limy, který má na kontě deset ligových startů, pouze hostuje. Succar je totiž kmenovým hráčem rakouského celku LASK Linz. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud