Zajímavé změny v Ostravě. 3 zkušení hráči, kteří po sezoně (asi) skončí v Baníku

Ostravský Baník se po sezonách, v nichž bojoval o holé přežití, zase vrací nahoru. Už brzy se ale rozloučí s několika zkušenými hráči.

Jan Laštůvka bude mít v červenci 38 let, bývalý reprezentační gólman a současná opora Baníku se ale do fotbalového důchodu ještě nechystá. Ostravskou kabinu by však brzy měli opustit jiní tři zkušení hráči. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Milan Baroš

Milan Baroš Baník 2018 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

O jeho konci se spekulovalo už několikrát, tentokrát se ale jedná o hotovou věc. Kariéra Milana Baroše – vítěze Ligy mistrů s Liverpoolem a nejlepšího střelce EURA 2004, míří do finále.

Osmatřicetiletý útočník, který letos zasáhl do devíti duelů a vstřelil v nich jeden gól, by Baníku ještě rád pomohl k postupu do pohárové Evropy, pak ale svůj fotbalový životopis uzavře. Představoval si však, že se bude loučit před plnými tribunami, a ne před prázdným stadionem…

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Milan Jirásek

Milan Jirásek Baník Alexandr Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

Baník by mohl opustit také Milan Jirásek. Býval záložník Sparty, Teplic a Bohemians 1905, který se dříve snažil prosadit i v Interu Milán, je v Ostravě třetím rokem. Letos sedmadvacetiletý záložník odehrál 16 duelů, ve kterých dal i dvě branky, hovoří se však o tom, že se Baník vydá jiným směrem.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Václav Procházka

Václav Procházka Baník Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

V Ostravě skončí také Václav Procházka. Pětatřicetiletý stoper, který má ve sbírce tři tituly s Plzní, do Baníku přišel v sezoně 2017/18 z Turecka. Stal se důležitým pilířem slezského týmu, jenže jeho role postupně slábne a Baník se vydává mladší cestou. Z Opavy dorazil Jaroslav Svozil, v Ostravě hodně věří také Jakubu Pokornému a v „zásobě“ jsou i další stopeři.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud