Joelinton (Newcastle United) – 44 mil. eur.  Třiadvacetiletý brazilský útočník přišel do Evropy v roce 2015, kdy jej získal Hoffenheim. Bývalý mládežnický reprezentant hrál taky za Rapid Vídeň a v létě zamířil do Anglie. Newcastle za něj zaplatil 44 milionů eur a Joelinton už má na kontě i první gól  v Premier League. Foto: Profimedia.cz
 Youri Tielemans (Leicester City) – 45 mil. eur.  Přestože mu je teprve 22 let, tak má na kontě už 25 zápasů a jeden vstřelený gól v národním týmu Belgie. Youri Tielemans přišel v roce 2017 z Anderlechtu do Monaka, to jej ale před rokem poslalo na hostování do Leicesteru, který jej v létě koupil za 45 milionů eur. Foto: Profimedia.cz
 Mateo Kovačič (Chelsea FC) – 45 mil. eur.  Chorvatský reprezentant přestoupil v roce 2015 z Interu Milán do Realu Madrid, který za něj zaplatil 38 milionů eur. Loňský ročník ale strávil v Chelsea, která jej v létě také koupila. Na Santiago Bernabeu přitom poslala 45 milionů eur. Foto: Profimedia.cz
 Rodrygo (Real Madrid CF) – 45 mil. eur.  Real Madrid v létě koupil za sto milionů eur Edena Hazarda, ale přivedl i další posily. Například teprve osmnáctiletého útočníka Rodryga, který dorazil za 45 milionů eur ze Santosu. Stane se jednou hvězdou Bílého baletu? Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Zajímavé srovnání. 5 hráčů, kteří v létě stáli zhruba tolik, jaký je rozpočet Slavie

Slavia vstoupila na půdu Ligy mistrů se vší parádou a sahala po třech bodech na půdě Interu Milán. Ten má přitom daleko hodnotnější kádr než sešívaný tým.

Bez názvu.jpg

Odhaduje se, že Slavia hospodaří asi se 47 miliony eur. Jen pro zajímavost, když Romelu Lukaku v létě přestupoval do Interu Milán, putovalo za něj do Manchesteru United 65 milionů eur. Během přestupního období se ale odehrály i další přestupy, za které se platilo zhruba tolik, jaký je rozpočet Slavie. Pět z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Joelinton (Newcastle United) – 44 mil. eur

Joelinton.jpg

Třiadvacetiletý brazilský útočník přišel do Evropy v roce 2015, kdy jej získal Hoffenheim. Bývalý mládežnický reprezentant hrál taky za Rapid Vídeň a v létě zamířil do Anglie. Newcastle za něj zaplatil 44 milionů eur a Joelinton už má na kontě i první gól  v Premier League.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Youri Tielemans (Leicester City) – 45 mil. eur

Youri Tielemans.jpg

Přestože mu je teprve 22 let, tak má na kontě už 25 zápasů a jeden vstřelený gól v národním týmu Belgie. Youri Tielemans přišel v roce 2017 z Anderlechtu do Monaka, to jej ale před rokem poslalo na hostování do Leicesteru, který jej v létě koupil za 45 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Mateo Kovačič (Chelsea FC) – 45 mil. eur

Mateo Kovačič Chelsea.jpg

Chorvatský reprezentant přestoupil v roce 2015 z Interu Milán do Realu Madrid, který za něj zaplatil 38 milionů eur. Loňský ročník ale strávil v Chelsea, která jej v létě také koupila. Na Santiago Bernabeu přitom poslala 45 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Rodrygo (Real Madrid CF) – 45 mil. eur

Rodrygo.jpg

Real Madrid v létě koupil za sto milionů eur Edena Hazarda, ale přivedl i další posily. Například teprve osmnáctiletého útočníka Rodryga, který dorazil za 45 milionů eur ze Santosu. Stane se jednou hvězdou Bílého baletu?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Ferland Mendy (Real Madrid CF) – 48 mil. eur

Ferland Mendy.jpg

Další posila Realu Madrid. Dvojnásobný francouzský reprezentant přišel do Španělska z Lyonu, kde patřil k oporám sestavy. Za Bílý balet si tento čtyřiadvacetiletý levý obránce připsal zatím jeden start.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud