Zájem o rumunskou hvězdu neutichá. 4 turecké velkokluby, které chtěly Nicolae Stancia

Nicolae Stanciu je dodnes nejdražším hráčem, který přišel do české ligy. Rumunský záložník se chystá na další sezonu se Slavií, stále okolo něj ale krouží také kluby ze zahraničí.

Osmadvacetiletý Stanciu se ve Slavií chystá už na třetí sezonu. Ovšem zda ji v sešívaných barvách dohraje až do konce, to dosud nikdo neví. Okolo rumunského reprezentanta totiž krouží zahraniční kluby a znovu je o něj zájem také v Turecku - a není to poprvé, kdy jej kluby z této země lákají. Více už se dočtete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 5

Besiktas JK 

Nicolae Stanciu 2.jpg

Jedním z tureckých klubů, který už dříve lákal Stancia, byl Besiktas. Ten o něj měl podle hráčovy agentky zájem na začátku roku 2018, stejně jako FCSB, ale i kluby ze Saúdské Arábie nebo Spojených arabských emirátů. Jenže rumunský záložník tehdy nejvíc stál o přestup do Sparty, do které taky nakonec zamířil. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Fenerbahce SK 

Nicolae Stanciu SParta Czech News Center  Rušinová Mária  CNC  Profimedia.jpg

Stancia lákalo taky Fenerbahce. Bylo to už v dobách, kdy rumunský záložník působil ve Spartě, tehdy ale k přestupu nedošlo. Ve Fenerbachce v té době působili hráči jako Škrtel, Valbuena nebo Soldado, jenže slavný klub se potácel ve spodních patrech tabulky. Fenerbahce za Stancia nabízelo údajně deset milionů eur. 

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC /  Profimedia

Pokračování 4 / 5

Trabzonspor 

Nicolae Stanciu Slavia 2.jpg

Okolo Stancia kroužil taky Trabzonspor, který jej lákal během poslední zimy. Slávistický záložník totiž neměl ideální formu a v Edenu řešili, zda ho radši neprodat a nezískat za něj slušné odstupné. Stanciu ale nakonec zůstal a na jaře se rozehrál do životní formy. Stal se klíčovým hráčem sešívané družiny, zářil v Evropské lize i na domácí scéně a měl lví podíl na dalším slávistickém titulu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Galatasaray SK 

Nicolae Stanciu Slavia 20 Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Stanciu končil poslední ligovou sezonu s 12 góly a šesti asistencemi. Patřil k nejlepším hráčům celé ligy a znovu se ukázal i zahraničním klubům. Tentokrát by jej rád přivedl Galatasaray, který za hráče nabídl nejprve částku okolo sta milionů korun. S tím v Edenu nepochodil, jenže pak Galatasaray svou nabídku zdvojnásobil. Slavia však znovu řekla ne. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud