Zájem o hráče z Letné. 3 cizinci Sparty, kteří už brzy mohou odejít do Turecka

Spartu po sezoně čeká další přestavba kádru. Z Letné by měli odejít další cizinci, o které je zájem v zahraničních klubech. Někteří z nich by mohli zamířit do Turecka.

Guélor Kanga Tetteh 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Sparta zjistila, že zahraniční cesta není tou správnou, kterou by se měl klub vydat. Letenský kádr se tak neustále mění a už brzy by měl doznat dalších změn. Co se tedy bude dít v dalších týdnech a měsících? Někteří hráči z Letné odejdou – zájem je o ně například v Turecku. Jména tří sparťanských cizinců, kteří by do této země mohli zamířit, najdete v následujících kapitolách.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 4

Guélor Kanga

Guélor Kanga Sparta 19 2 Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Na odchodu ze Sparty je například Guélor Kanga. Stále ještě klíčový hráč rudé družiny a jeden z nejlepších ligových záložníků na Letné neprodloužil smlouvu, která mu končí po sezoně, a tak ze Sparty odejde zadarmo. Okolo gabonského záložníka krouží několik zájemců, tím nejvážnějším je však zřejmě turecký Trabzonspor, který je v čele tabulky. Novější zprávy ale hovoří o tom, že autora letošních deseti ligových branek chce i Besiktas.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Semih Kaya

Semih Kaya Sparta 2.jpg

Devětadvacetiletý turecký stoper přišel na Letnou před necelými třemi lety za 52 milionů korun. Semih Kaya se stal nejlépe placeným hráčem ligy, jenže ve Spartě se nikdy nedokázal natrvalo zabydlet v základní sestavě. Loni v lednu proto zamířil na hostování do Galatasaraye, odkud ho předtím Sparta přivedla. Teď by se měl do slavného tureckého klubu vrátit natrvalo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Benjamin Tetteh

Benjamin Tetteh 20.jpg

Společně s Kayou by do Galatasaraye mohl zamířit i Benjamin Tetteh. Dvaadvacetiletý ghanský útočník, který během roku a půl na Letné nastřílel 17 ligových branek, se na radar klubu z Istanbulu dostal už loni. Vedení pražského celku jej sice nepustilo, okolo Tetteha je ale stále živo a zahraniční kluby jej i nadále sledují. A podle tureckých médií je mezi nimi zase i Galatasaray.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud