Asger Sørensen (Dánsko) – 2,5 mil. eur Sparťanská defenziva letos funguje na výbornou. Jedním z jejich pilířů je dánský stoper Asger Sørensen, který na Letné působí druhou sezonu. Navíc je hodně nebezpečný i ve vápně soupeřů, loni dal v lize pět branek, letos se trefil zatím jednou.
 Lukáš Haraslín (Slovensko) – 3 mil. eur Slovenský reprezentant je ve Spartě třetí sezonu. V té první se dostal na deset bodů, loni dva přidal a taky letos je už na 12. Přestože kvůli zranění nezasáhl do všech zápasů, v 15 ligových startech dal osm branek a přidal čtyři nahrávky. Sedmadvacetiletý Lukáš Haraslín patří k nejlepším hráčům celé ligy.
 Veljko Birmančevič (Srbsko) – 3 mil. eur Stejnou cenu jako Haraslín má taky Veljko Birmančevič. Pětadvacetiletý srbský křídelník dorazil do Sparty v létě na hostování z francouzského Toulouse a ihned se stal jednou z hvězd rudé mašiny. V ofenzivě je hodně nebezpečný, na kontě má už šest branek a pět asistencí. Dá se čekat, že na něj Sparta uplatní opci.
 Angelo Preciado (Ekvádor) – 3,3 mil. eur Nejdražším sparťanským cizincem je Angelo Preciado, který na Letnou dorazil na začátku ročníku z Genku. Ekvádorský reprezentant přišel, aby vyřešil problém na pravém kraji obrany, kde se příliš nevedlo Janu Mejdrovi ani Tomáši Wiesnerovi. V lize Preciado odehrál jen šest zápasů – ovšem v tom posledním proti Jablonci se uvedl gólem a asistencí. Více prostoru dostal v evropských pohárech. Na jaře by měl pravidelně nastupovat i v lize.
5
Fotogalerie

Zahraniční klenoty. Toto je 5 nejdražších cizinců, kteří působí ve Spartě

Cesta, kterou se Sparta vydala s trenérem Brianem Priskem, je úspěšná. K důležitým postavám rudé družiny patří i cizinci.

Nejdražším hráčem Sparty je momentálně kapitán Ladislav Krejčí. Podívali jsme se na renomovaný portál transfermarkt.de a sestavili podle něj žebříček pěti nejdražších sparťanských cizinců. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Qazim Laci (Albánie) – 2 mil. eur

Bez názvu1.jpg

Reprezentační záložník z Albánie odehrál velmi dobrý podzim. V jeho průběhu si vybudoval skvělou pozici a mezi náhradníky vytlačil Lukáše Sadílka. Sedmadvacetiletý Qazim Laci, jenž si na hřišti sedl s Kaanem Kairinenem, zapsal do statistik šest asistencí. Proti Plzni dal i svůj první ligový gól.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Asger Sørensen (Dánsko) – 2,5 mil. eur

Asger Sorensen 23 Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Sparťanská defenziva letos funguje na výbornou. Jedním z jejich pilířů je dánský stoper Asger Sørensen, který na Letné působí druhou sezonu. Navíc je hodně nebezpečný i ve vápně soupeřů, loni dal v lize pět branek, letos se trefil zatím jednou.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Lukáš Haraslín (Slovensko) – 3 mil. eur

Lukáš Haraslín 23 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Slovenský reprezentant je ve Spartě třetí sezonu. V té první se dostal na deset bodů, loni dva přidal a taky letos je už na 12. Přestože kvůli zranění nezasáhl do všech zápasů, v 15 ligových startech dal osm branek a přidal čtyři nahrávky. Sedmadvacetiletý Lukáš Haraslín patří k nejlepším hráčům celé ligy.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Veljko Birmančevič (Srbsko) – 3 mil. eur

Veljko Birmančevič Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Stejnou cenu jako Haraslín má taky Veljko Birmančevič. Pětadvacetiletý srbský křídelník dorazil do Sparty v létě na hostování z francouzského Toulouse a ihned se stal jednou z hvězd rudé mašiny. V ofenzivě je hodně nebezpečný, na kontě má už šest branek a pět asistencí. Dá se čekat, že na něj Sparta uplatní opci.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Angelo Preciado (Ekvádor) – 3,3 mil. eur

Angelo Preciado Sparta MICHAL SVÁČEK MAFRA Profimedia.jpg

Nejdražším sparťanským cizincem je Angelo Preciado, který na Letnou dorazil na začátku ročníku z Genku. Ekvádorský reprezentant přišel, aby vyřešil problém na pravém kraji obrany, kde se příliš nevedlo Janu Mejdrovi ani Tomáši Wiesnerovi. V lize Preciado odehrál jen šest zápasů – ovšem v tom posledním proti Jablonci se uvedl gólem a asistencí. Více prostoru dostal v evropských pohárech. Na jaře by měl pravidelně nastupovat i v lize.

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud