Marek Čiliak ještě nebyl na ledě, Matěj Machovský v úvodu sezony nezáří a Marek Mazanec zatím nemá bůhvíjak oslnivá čísla, přestože s Hradcem Králové vybojoval už tři výhry. Na tu naopak čeká Libor Kašík ze Zlína. V úvodu sezony zkrátka vynikají jiní.  Jména pěti brankářů, kteří zatím předvádějí parádní výkony, najdete v následujících kapitolách.

Marek Čiliak ještě nebyl na ledě, Matěj Machovský v úvodu sezony nezáří a Marek Mazanec zatím nemá bůhvíjak oslnivá čísla, přestože s Hradcem Králové vybojoval už tři výhry. Na tu naopak čeká Libor Kašík ze Zlína. V úvodu sezony zkrátka vynikají jiní. Jména pěti brankářů, kteří zatím předvádějí parádní výkony, najdete v následujících kapitolách.

 Jaroslav Janus (Verva Litvínov).  Třicetiletý slovenský gólman zatím zasáhl jen do tří zápasů, ukázal však, že je v úvodu sezony ve formě. Sice vychytal jedinou výhru (v úvodním kole proti Kometě), celkově však dostal jen pět branek a úspěšností zákroků přesáhl 95%. Vervě vstup do ročníku moc nevyšel, na Jaroslava Januse se ale může spolehnout. Foto: Profimedia.cz
 Karel Vejmelka (Kometa Brno).  Bylo trochu překvapením, že si v přípravě vybojoval místo v bráně Komety. Vždyť ta má na soupisce Marka Čiliaka, třiadvacetiletý Karel Vejmelka si ale nahlas řekl o místo jedničky, které zatím pevně drží. Ve čtyřech duelech inkasoval jen šestkrát a naposledy dokonce vynuloval Spartu. Čiliak si na svou šanci bude muset počkat. Foto: Profimedia.cz
 Miroslav Svoboda (Vítkovice Ridera).  Vítkovice po loňské sezoně přišly o Patrika Bartošáka, který zamířil do Třince. Nahradil jej? To se zdálo nemožné. Miroslav Svoboda to ale zatím zvládá na jedničku. Bývalý gólman Plzně, který se poslední rok snažil marně prosadit do NHL, podává  velmi dobré výkony, ve čtyřech zápasech dostal jen sedm branek, vychytal tři výhry a drží si téměř 94,5% úspěšnost zákroků. Foto: Profimedia.cz
 Gašper Krošelj (BK Mladá Boleslav).  Slovinský gólman předváděl zajímavé výkony už loni. A v letošním ročníku ukazuje, že to rozhodně nebyla žádná náhoda. Dvaatřicetiletý Gašper Krošelj vychytal v úvodu ročníku tři výhry a v průměru dostává jen 1,98 branky na zápas. Bruslaři se na něj mohou stoprocentně spolehnout. Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia
6
Fotogalerie

Žádný Čiliak ani Machovský. Pět extraligových brankářů, kteří letos (nečekaně) září

V úvodních extraligových kolech se na ledě představilo už 26 brankářů. například Marek Čiliak se mezi nimi ale ještě neobjevil, v brankovištích totiž dosud kralují jiní.

Bez názvu.jpg

Marek Čiliak ještě nebyl na ledě, Matěj Machovský v úvodu sezony nezáří a Marek Mazanec zatím nemá bůhvíjak oslnivá čísla, přestože s Hradcem Králové vybojoval už tři výhry. Na tu naopak čeká Libor Kašík ze Zlína. V úvodu sezony zkrátka vynikají jiní. Jména pěti brankářů, kteří zatím předvádějí parádní výkony, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jaroslav Janus (Verva Litvínov)

Jaroslav Janus Litvínov.jpg

Třicetiletý slovenský gólman zatím zasáhl jen do tří zápasů, ukázal však, že je v úvodu sezony ve formě. Sice vychytal jedinou výhru (v úvodním kole proti Kometě), celkově však dostal jen pět branek a úspěšností zákroků přesáhl 95%. Vervě vstup do ročníku moc nevyšel, na Jaroslava Januse se ale může spolehnout.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Karel Vejmelka (Kometa Brno)

Karel Vejmelka Kometa 2.jpg

Bylo trochu překvapením, že si v přípravě vybojoval místo v bráně Komety. Vždyť ta má na soupisce Marka Čiliaka, třiadvacetiletý Karel Vejmelka si ale nahlas řekl o místo jedničky, které zatím pevně drží. Ve čtyřech duelech inkasoval jen šestkrát a naposledy dokonce vynuloval Spartu. Čiliak si na svou šanci bude muset počkat.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Miroslav Svoboda (Vítkovice Ridera)

Miroslav Svoboda Vítkovice.jpg

Vítkovice po loňské sezoně přišly o Patrika Bartošáka, který zamířil do Třince. Nahradil jej? To se zdálo nemožné. Miroslav Svoboda to ale zatím zvládá na jedničku. Bývalý gólman Plzně, který se poslední rok snažil marně prosadit do NHL, podává  velmi dobré výkony, ve čtyřech zápasech dostal jen sedm branek, vychytal tři výhry a drží si téměř 94,5% úspěšnost zákroků.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Gašper Krošelj (BK Mladá Boleslav)

Gašper Krošelj Ondřej Bičiště  MAFRA  Profimedia.jpg

Slovinský gólman předváděl zajímavé výkony už loni. A v letošním ročníku ukazuje, že to rozhodně nebyla žádná náhoda. Dvaatřicetiletý Gašper Krošelj vychytal v úvodu ročníku tři výhry a v průměru dostává jen 1,98 branky na zápas. Bruslaři se na něj mohou stoprocentně spolehnout.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Filip Novotný (Energie Karlovy Vary)

Filip Novotný KV.jpg

Karlovým Varům náramně vyšel vstup do sezony. Čekalo se, kolik prostoru letos dostane sedmnáctiletý Jan Bednář, o jedenáct let zkušenější Filip Novotný jej ale zatím do brány nepustil. Gólman se zkušenostmi z KHL zasáhl do všech čtyř zápasů, vychytal tři výhry a drží si téměř 93% úspěšnost zákroků. Zároveň je jediným gólmanem, kterého letos překonal Jaromír Jágr.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud