4. – 5. Bartosz Nowak (Polsko) – 1,8 milionu eur  Brzy devětadvacetiletý středopolař Bartosz Nowak nikdy nehrál jinde než v Polsku. Raków je jeho šestým působištěm. Do Čenstochové přišel před pár dny z Górniku Zabrze v přepočtu za necelých deset milionů korun, podle portálu TransferMarkt je však jeho hodnota o hodně vyšší a uvádí téměř dva miliony eur, tedy čtyřnásobek. Do úvodního utkání se Slavií naskočil Nowak jako střídající hráč na posledních osm minut. V aktuální sezoně polské Ekstraklasy má na kontě tři zápasy a dva góly, z toho jeden v dresu nového zaměstnavatele. Profimedia.cz
 3. Fran Tudor (Chorvatsko) – 2,5 milionu eur  Chorvatský záložník Fran Tudor rozhodl v úvodním utkání se Slavií o vítězství Rakówa, když rychle reagoval na vyrovnávací trefu Tomáše Holeše a zároveň byl i také u úvodní trefy. V Čenstochové působí od roku 2020, kdy přišel z Hajduku Split jako volný hráč zadarmo. Dnes je jeho cena podle portálu TransferMarkt dva a půl milionu eur. Šestadvacetiletý borec, který může zaskakovat i na pozici obránce, se stal nepostradatelným pilířem mužstva. V pěti kvalifikačních zápasech o postup do základní skupiny Konferenční ligy vstřelil už dvě branky a k nim přidal jednu asistenci. V aktuální sezoně polské Ekstraklasy má na kontě čtyři zápasy a jednu nahrávku. Smlouvu v Rakówě má podepsanou do roku 2024. Profimedia.cz
 2. Vladan Kovačevič (Bosna a Hercegovina) – 3 miliony eur  Když Raków koupil loni v létě ze Sarajeva Bosenského brankáře Vladana Kovačeviče, byla jeho cena 300 tisíc eur. O Rok později je tržní hodnota čtyřiadvacetiletého hráče podle portálu TransferMarkt desetinásobně vyšší. Momentálně se zotavuje po svalovém zranění a v úvodním střetnutí v Čenstochové nebyl ani na lavičce. Profimedia.cz
 1. Ivi López (Španělsko) – 4 miliony eur  Rodák z Madridu Ivi López je odchovancem Getafe, kde také odstartoval profesionální kariéru. Postupně si zahrál v rezevním celku Sevilly, v Levante, ve Valladollidu, Sportingu Gojón, Huesce a Ponferradině. V roce 2020 se vydal na svou první zahraniční štaci a zakotvil v polském Rakówě. Čenstochová získala nevysokého ofenzivního záložníka zadarmo, takže si manažeři a skauti mohou spokojeně mnout ruce, protože nyní činí jeho hodnota asi čtyři miliony eur. Osmadvacetiletý borec v kvalifikačních zápasech o postup do základní skupiny Konferenční ligy doslova září – ve čtyřech střetnutích, do kterých nastoupil, dal čtyři góly a přidal k nim tři nahrávky. V utkání se Slavií otevřel skóre a výrazně přispěl ke konečné výhře 2:1. V odvetě si na něho budou muset Pražané dávat setsakra velký pozor. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Žádní nazdárci. 5 nejdražších hráčů v kádru Čenstochové, soupeře Slavie v boji o Konferenční ligu

Slavii čeká ve čtvrtek veledůležitý odvetný zápas proti Rakówu Čenstochová, který rozhodne o tom, zda si svěřenci kouče Jindřicha Trpišovského zahrají v základní skupině Konferenční ligy. Proti nim však stojí silný soupeř.

Slavia rozhodně není po úvodní porážce 1:2 v Čenstochové bez šance, polský tým ale určitě neprodá svou kůži lacino. V kádru má totiž řadu výborných (a poměrně drahých) hráčů. Pětici fotbalistů, kteří mají podle portálu TransferMarkt momentálně nejvyšší tržní hodnotou, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

4. – 5. Deian Sorescu (Rumunsko) – 1,8 milionu eur

Deian Sorescu.jpg

Během lednového přestupního termínu získal Raków z Dinama Bukurešť rumunského reprezentanta Deiana Soresca. Do konce sezony pak stačil odehrát v novém působišti devět ligových utkání, vstřelil jednu branku a na další přihrál. Nastoupil také do tří střetnutí v polském poháru. V kvalifikaci o postup do základní skupiny Konferenční ligy odehrál jen 21 minut v prvním utkání druhého předkola proti Astaně, v němž byl po druhé žluté kartě vyloučen a v soutěži se od té doby neobjevil. Podle portálu TransferMarkt je jeho aktuální cena něco málo pod dvěma miliony eur. V polském klubu má podepsaný kontrakt do roku 2025.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. – 5. Bartosz Nowak (Polsko) – 1,8 milionu eur

Bartosz Nowak.jpg

Brzy devětadvacetiletý středopolař Bartosz Nowak nikdy nehrál jinde než v Polsku. Raków je jeho šestým působištěm. Do Čenstochové přišel před pár dny z Górniku Zabrze v přepočtu za necelých deset milionů korun, podle portálu TransferMarkt je však jeho hodnota o hodně vyšší a uvádí téměř dva miliony eur, tedy čtyřnásobek.

Do úvodního utkání se Slavií naskočil Nowak jako střídající hráč na posledních osm minut. V aktuální sezoně polské Ekstraklasy má na kontě tři zápasy a dva góly, z toho jeden v dresu nového zaměstnavatele.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. Fran Tudor (Chorvatsko) – 2,5 milionu eur

Fran Tudor.jpg

Chorvatský záložník Fran Tudor rozhodl v úvodním utkání se Slavií o vítězství Rakówa, když rychle reagoval na vyrovnávací trefu Tomáše Holeše a zároveň byl i také u úvodní trefy. V Čenstochové působí od roku 2020, kdy přišel z Hajduku Split jako volný hráč zadarmo. Dnes je jeho cena podle portálu TransferMarkt dva a půl milionu eur.

Šestadvacetiletý borec, který může zaskakovat i na pozici obránce, se stal nepostradatelným pilířem mužstva. V pěti kvalifikačních zápasech o postup do základní skupiny Konferenční ligy vstřelil už dvě branky a k nim přidal jednu asistenci. V aktuální sezoně polské Ekstraklasy má na kontě čtyři zápasy a jednu nahrávku. Smlouvu v Rakówě má podepsanou do roku 2024.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Vladan Kovačevič (Bosna a Hercegovina) – 3 miliony eur

Vladan Kovačevič.jpg

Když Raków koupil loni v létě ze Sarajeva Bosenského brankáře Vladana Kovačeviče, byla jeho cena 300 tisíc eur. O Rok později je tržní hodnota čtyřiadvacetiletého hráče podle portálu TransferMarkt desetinásobně vyšší. Momentálně se zotavuje po svalovém zranění a v úvodním střetnutí v Čenstochové nebyl ani na lavičce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Ivi López (Španělsko) – 4 miliony eur

Ivi López.jpg

Rodák z Madridu Ivi López je odchovancem Getafe, kde také odstartoval profesionální kariéru. Postupně si zahrál v rezevním celku Sevilly, v Levante, ve Valladollidu, Sportingu Gojón, Huesce a Ponferradině. V roce 2020 se vydal na svou první zahraniční štaci a zakotvil v polském Rakówě. Čenstochová získala nevysokého ofenzivního záložníka zadarmo, takže si manažeři a skauti mohou spokojeně mnout ruce, protože nyní činí jeho hodnota asi čtyři miliony eur.

Osmadvacetiletý borec v kvalifikačních zápasech o postup do základní skupiny Konferenční ligy doslova září – ve čtyřech střetnutích, do kterých nastoupil, dal čtyři góly a přidal k nim tři nahrávky. V utkání se Slavií otevřel skóre a výrazně přispěl ke konečné výhře 2:1. V odvetě si na něho budou muset Pražané dávat setsakra velký pozor.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud