Zadinu nenapodobili. 5 Čechů, kteří překvapivě neprošli draftem NHL

Čeští hokejisté měli v prvním kole draftu NHL dva zástupce. Zámořské kluby si kromě Filipa Zadiny vybraly ještě deset dalších hráčů. Na některé se ale nedostalo.

Filip Zadina i Martin Kaut šli už v prvním kole, v draftu se dostalo i na Jakuba Lauka či Jakuba Škarka. Pět českých hokejistů, kteří se objevovali v nejrůznějších prognózách, si ale zámořské kluby překvapivě nevybraly. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Kristián Reichel

Kristian Reichel.jpg

Kristian Reichel měl patřit mezi české hokejisty, kteří projdou draftem, žádný z klubů na něj ale neukázal. Syn olympijského šampiona z Nagana Roberta Reichela má přitom za sebou vydařenou sezonu a po odchodu z Litvínova se prosadil v zámořské WHL. Za Red Deer Rebels odehrál celkově 68 zápasů a posbíral v nich 62 kanadských bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Zack Malík

Zack Malik.jpg

Jeho otec už NHL okusil. Bývalý reprezentační obránce Marek Malík prošel několika kluby NHL, jeho syn Zack si ale ještě bude muset počkat. Je mu však teprve 17 let a celou kariéru má ještě před sebou. Letošní sezonu účastník mistrovství světa osmnáctek strávil v OHL a za tým Sudbury Wolves odehrál 32 zápasů, v nichž si připsal 12 asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Libor Zábranský

Libor Zábranský 2  Karel Švec- ČSLH CNC Profimedia.jpg

Syn majitele a trenéra mistrovské Komety byl kapitánem české osmnáctky na letošním světovém šampionátu. Na turnaji dal jeden gól, přidal čtyři nahrávky a patřil k nejlepším hráčům „bramborového“ týmu. Taky odehrál dobrou sezonu v soutěži WHL za tým Kelowna Rockets. Proto se čekalo, že projde draftem, v tom ale osmnáctiletý bek letos neuspěl.

Foto: Karel Švec / ČSLH / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Daniel Kurovský

Daniel Kurovský 3.jpg

Rodák z Havířova, který dal dva góly na juniorském šampionátu, se usadil v sestavě Vítkovic. V základní části odehrál 43 zápasů a vstřelil v nich sedm branek. Dvacetiletý útočník se objevoval i v předpovědích draftu, nakonec se ale neprosadil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Michal Kvasnica

Michal Kvasnica Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

V letošní sezoně odehrál jeden zápas za Třinec a odbyl si extraligovou premiéru. Na mistrovství světa osmnáctek dal dva góly a přidal dvě nahrávky. Dalším krokem měl být draft, osmnáctiletého útočníka, jenž téměř celou sezonu strávil ve Frýdku-Místku, si ale žádný z klubů nevybral.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud