Zadinovi předchůdci. 4 čeští hokejisté, kteří v mládí řádili v kanadské juniorce

Filip Zadina válí. Sedmnáctiletý český útočník, který v létě vyměnil Pardubice za Halifax, ohromuje výkony v kanadské juniorce a výrazně upoutává pozornost zahraničních skautů. V draftu ho čekejte hodně vysoko.

Filip Zadina ČR.jpg
Filip Zadina je ve skvělé formě. V příštím draftu NHL se o něj strhne boj. (Foto: Profimedia.cz)

Talentovaný forvard, jenž loni odehrál celkově 29 zápasů za extraligové Pardubice, po přesunu do Halifaxu v juniorské Quebec Major Junior Hockey League řádí. V devatenácti zápasech dal už 16 branek, přidal 13 asistencí a zdá se, že útočí na stobodovou hranici. Tu v minulých letech atakovali jeho čtyři čeští předchůdci. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Jakub Voráček

Jakub Voráček draft.jpg

101 kanadských bodů. Taková byla bilance Jakuba Voráčka v sezoně 2007/08, kterou trávil v Halifaxu. V té době byl už draftován Columbusem a jeho přesun do juniorky byl poměrně překvapivý.

Houževnatý útočník se ale nenechal rozhodit a v sezoně nastřílel 33 branek, ke kterým přidal 68 asistencí. V kanadském bodování QMJHL obsadil celkové čtvrté místo. Ve stejném roce se blýskl šesti nahrávkami na juniorském světovém šampionátu a v dalším ročníku odehrál už 80 zápasů v dresu Bleu Jackets.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Ondřej Palát

Ondřej Palát.jpg

Psal se rok 2009, když Ondej Palát opustil Vítkovice a odešel za Atlantik. Už ve druhé sezoně v týmu Drummondville posbíral parádních 96 (39+57) kanadských bodů, ke kterým přidal dalších 11 v play-off a stal se čtvrtým nejproduktivnějším hráčem soutěže. Jeho výkony neunikly pozorovatelům Tampy Bay, která ho získala z 208. pozice draftu. Palát strávil ještě rok na farmě v Norfolku a v ročníku 2012/13 si odbyl premiéru v NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Dmitrij Jaškin

Dmitrij Jaškin 2.jpg

Čtyřiadvacetiletý útočník debutoval v NHL už v sezoně 2012/13. Aktuálně je tak šestým rokem v kádru St. Louis, za které odehrál přes dvě stovky zápasů. Do zámoří odešel v roce 2012 ze Slavie a rok v kanadské juniorce zvládl na výbornou. V dresu Monctonu posbíral 99 (46+53) kanadských bodů a stal se pátým nejproduktivnějším hráčem soutěže.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Filip Chlapík

Filip Chlapík Ottawa.jpg

Filip Chlapík letos debutoval v NHL a v premiérovém zápase za Ottawu si připsal i první nahrávku. Do týmu Senators mu pomohly parádní výkony v dresu Charlottetownu, v jehož barvách loni posbíral 91 kanadských bodů. Ke 34 gólům přidal 57 nahrávek a stal se čtvrtým nejproduktivnějším hráčem soutěže.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud