Žádaný veterán. 6 klubů z NHL, které chtějí získat útočníka Radima Vrbatu

Před minulou sezonou si kdekdo myslel, že se chystá na svůj poslední ročník. Radim Vrbata ale všem vytřel zrak, hodil za hlavu nevydařený rok ve Vancouveru a po návratu do Arizony se dostal znovu do ohromné pohody. Rázem je z něj hodně žádané zboží.

Je mu už 36 let, v NHL hraje od roku 2001, končit ale nehodlá. Radim Vrbata nastřílel v uplynulé sezoně dvacet branek, přidal 35 asistencí a z osobního hlediska prožil jednu z nejúspěšnějších sezon posledních let. Nyní mu však končí smlouva a v zámoří už se žhavě debatuje o jeho budoucnosti. Šest klubů, ve kterých by mohl hrát v příští sezoně, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Arizona Coyotes

Radim Vrbata Arizona 2.jpg

Vrbata po návratu do Arizony ožil a není divu, že by s ním v klubu rádi podepsali nový kontrakt. Zkušený útočník strávil v organizaci nejúspěšnější léta své kariéry, kterou by zde mohl také uzavřít. Záleží však na podmínkách, jaké mu Coyotes nabídnout. Přesto se tato varianta jeví jako nejpravděpodobnější.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Boston Bruins

Radim vrbata.jpg

Česká útočná letka v Bostonu by mohla přivítat nového člena. K Davidovi Krejčímu a jeho jmenovci Pastrňákovi, jenž by měl brzy podepsat nový luxusní kontrakt, možná přibude Radim Vrbata. Bruins neuspěli v play-off a právě zkušenosti a body českého útočníka by jim mohly v příští sezoně výrazně pomoct.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Edmonton Oilers

Radim Vrbata Carolina.jpg

Mladý tým z Edmontonu konečně pronikl do play-off a ukázal, že se musí brát hodně vážně. Oilers vedení Connorem McDavidem by měli být rok co rok silnější a chtěli by se stát pravidelnými účastníky bojů o Stanley Cup. Vrbata by se mohl stát vhodným "doplňkem" mladé a ambiciózní mašiny.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Chicago Blackhawks

Radim Vrbata Chicago.jpg

V Chicagu se začíná tvořit české kolonie. K Michalům Rozsívalovi a Kempnému přibyl Jan Rutta a o šanci se bude rvát také David Kämpf. Dalším do party by mohl být Vrbata, který u Blackhawks už působil. V letech 2005 - 2007 zde strávil dvě sezony, během nichž posbíral celkově 75 kanadských bodů. Vrátí se teď do známého prostředí?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

New Jersey Devils

Radim Vrbata Vancouver.jpg

Pavel Zacha má za sebou premiérovou sezonu v kádru New Jersey, během níž obstál. Určitě by se mu ale hodil starší a zkušenější český parťák, vedle něhož by ještě herně vyrostl. Ta možnost se nyní nabízí, Devils jsou totiž prý dalším zájemcem o Vrbatovy služby. Jeho spojení s mladým krajanem by mohlo fungovat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

New York Islanders

Radim Vrbata Arizona.jpg

V kádru New Yorku Islanders letos nehrál žádný český hokejista, to by se však mohlo změnit. Ostrované jsou totiž na seznamu klubů, které sledují Vrbatu. Tým z New Yorku letos zaostal za očekáváním a skončil před branami play-off, dá se proto čekat, že bude posilovat. Vrbata by týmu určitě pomohl.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud