Žádaný trenér. Podívejte se, kam by po sezoně mohl zamířit Radoslav Kováč

Úspěšnou kariéru prožil coby hráč a hodně dobře našlápnuto má i v roli trenéra. Radoslav Kováč v současné době vede Pardubice, po sezoně by se ale mohl stěhovat jinam.

Už v zimě se zdálo, že Kováč z Pardubic odejde. Bývalý fotbalista Sparty, West Hamu či Basileje ale nakonec v klubu zůstal a vede ho vstříc k záchraně mezi ligovou elitou. Po konci ročníku by se však mohl posunout výš.

Čtyřiačtyřicetiletý Kováč, jenž vede Pardubice druhým rokem, je spojován s odchodem do tří ligových klubů. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Baník Ostrava

Bez názvu.jpg

Na lavičku Baníku se v průběhu minulé sezony postavil Pavel Hapal, jenž nahradil Pavla Vrbu. Ostravané jsou v tabulce čtvrtí a naposledy doma porazili 4:1 Teplice, spoustu bodů ale také rozdali. Na kouče Hapala je poměrně velký tlak a je otázkou, zda ho ustojí. O příchodu Kováče do Ostravy se spekulovalo už dříve.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Slovan Liberec

Radoslav Kováč Vlastimil VAcek Pravo Profimedia.jpg

Také s odchodem do Liberce byl Kováč už několikrát spojován. Slovan vede Luboš Kozel, jenže tým ze severu Čech letos neprožívá ideální sezonu. S nástupem nového majitele (Ondřej Kania) se může hodně věcí změnit. Kováč už dříve za Liberec hrál, teď by ho mohl i trénovat.

Foto: Vlastimil Vacek / Pravo / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Viktoria Plzeň

Radoslav Kováč 3 'Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Třetím klubem, který je s Kováčovým nástupem spojován, je Plzeň. Viktorka si letos vede dobře, v tabulce je třetí a v Konferenční lize postoupila už mezi osmičku nejlepších, takže na první pohled není důvod ke změně. Kouč Miroslav Koubek odvedl kus skvělé práce, do týmu zapracoval nové mladé hráče a Viktorka pod jeho velením šlape. Jenže mu je už 72 let.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud