Žádaný sparťanský talent. 3 zahraniční kluby, které zaujal Adam Karabec

Spartu v létě opustil Adam Hložek, jenž přestoupil do Leverkusenu. Dalším teenagerem, který má nakročeno k zajímavé kariéře, je Adam Karabec.

Karabcovi je teprve 19 let, na kontě už má ale 71  startů v nejvyšší české soutěži. Sparťanský záložník dal sedm branek, přidal čtyři asistence a zaujal už několik zahraničních klubů. Tři z nich najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 4

Olympique Marseille 

Adam Karabec 22 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Fotbalisté Marseille skončili v loňské sezoně Ligue 1 druzí za suverénním šampionem z Paris Saint-Germain a dostali se do základní skupiny Ligy mistrů. Na soupisce Olympique figurují Eric Bailly nebo Alexis Sánchez, kteří klidně mohli být spoluhráči Adama Karabce. Marseille za něj totiž loni nabízelo 250 milionů korun, s nabídkou však na Letné nepochodilo. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Atalanta BC

profimedia-0719819546.jpg

O zájmu Atalanty informoval na začátku srpna italský novinář Gianluca Di Marzio. Nedávný účastník Ligy mistrů, který skončil v loňské sezoně Serie A osmý, ale mladého českého záložníka nakonec nepřivedl. „Nerad bych komentoval spekulace v italských médiích. Mohu ale potvrdit, že s vedením Atalanty neprobíhá žádný kontakt,“ řekl pro iSport.cz hráčův agent Pavel Paska. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 4

FC Janov 

profimedia-0715100358.jpg

Karabec svými výkony zaujal více italských klubů. Jedním z nich je i Janov, ve kterém zanechal významnou stopu Tomáš Skuhravý. „Můj FC Janov sleduje sparťanského talentovaného záložníka Adama Karabce. Mužstvo sestoupilo ze Serie A, nový majitel chce vybudovat nový tým z mladých hráčů. Mezi vyhlédnutými je i Karabec,” uvedl v červnu pro sport.aktualne.cz bývalý útočník. Zřejmě ale zůstalo jen u sledování. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud